Dogecoin hlási prvé NFT v sieti
Dogecoin hlási prvé NFT v sieti. Zdroj: Shutterstock, Salinee_Chot

Blockchain Dogecoin hlási významný úspech. Jednému z vývojárov tohto meme coinu sa podarilo spustiť historicky prvý NFT token v tejto sieti.

Dogecoin s historicky prvým NFT tokenom

Vývojár blockchainu DOGE, ktorý používa pseudonym inevitable360, sa 13. decembra na svojom twitterovom účte pochválil, že sa mu podarilo vyraziť prvý NFT token v sieti DOGE. Príspevok odkazuje na podrobnosti danej transakcie. Z týchto údajov vyplýva, že vyrazenie tohto NFT tokenu stálo iba 0,01 DOGE, teda približne 0,0018 USD. Vývojár uviedol, že na uskutočnenie procesu využil hashovaciu funkciu tzv. „Sha-256“. NFT token bol následne uložený na kontrolný súčet, čo predstavuje malý blok údajov z iného bloku digitálnych údajov.

Mohlo by ťa zaujímať: Polygon spustí očakávaný mechanizmus EIP-1559 – bude MATIC rásť?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Vývojár so pseudonymom inevitable360 sa po úspešnom vyrazení NFT tokenu dostal do pozornosti ďalších vývojárov a najmä spoluzakladateľa siete, Billyho Markusa.

DOGE môže zefektívniť razenie NFT

Najväčším problémom pri razení NFT tokenov sú naďalej náklady. Najmä pri použití blockchainu ETH.

A práve to je šanca pre konkurenčné blockchainy, ako napríklad DOGE. Na vyrazenie prvého NFT tokenu sa vynaložilo iba 0,0018 USD, čo je v porovnaní s ETH omnoho vyššia efektivita.

K danej problematike sa vyjadril ďalší vývojár DOGE, Michi Lumin:

„NFT bez poplatkov za plyn a s menšou spotrebou energie. V súčasnosti to vyzerá naozaj pekne a hlavne pre DOGE.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre