darček
darček, zdroj: shutterstock.com/Autor:nerudol

Digitálna platobná spoločnosť Block, predtým nazývaná Square, oznámila, že používatelia Cash App budú môcť počas prázdnin obdarovať priateľov a rodinu kryptomenami aj akciami.

Podľa utorkového tweetu Cash App uviedla, že jej používatelia (zhruba 40 miliónov mesačne) môžu poslať len 1 dolár v bitcoinoch (BTC) alebo akciách ako darček rovnakým spôsobom, akým posielali hotovosť. Platobná spoločnosť sa pripája k ostatným, vrátane PayPal a Coinbase, a umožňuje používateľom posielať kryptomeny ako platby alebo darčeky tretím stranám.

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 50 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Prečítaj si tiež: Nový rekord – sieť BTC spracovala za deň 31 miliárd dolárov v transakciách

Štúdie spoločnosti BlockFi

Štúdia vytvorená spoločnosťou BlockFi ukázala, že mnoho Američanov by bolo ochotných prijať kryptomeny, vrátane BTC, Etherea (ETH) a Dogecoinu (DOGE), ako dar počas tohtoročných sviatkov. Rovnaký prieskum však odhalil, že väčšina respondentov nemala zručnosti na prevod kryptomien. Veľa kritikov pripisuje zasielanie BTC nováčikom ako súčasť dôvodu, prečo sa od roku 2009 stratilo toľko coinov.

Iné projekty prijímajú cez prázdniny dary v kryptomenách na pomoc tým, ktorí to potrebujú. Poskytovateľ fintech Unbanked začiatkom tohto mesiaca oznámil, že umožní darovanie kryptomien pre Toys for Tots, program prevádzkovaný námornou pechotou Spojených štátov amerických, ktorý zbiera hračky a distribuuje ich znevýhodneným deťom. Okrem toho platformy ako Giving Block umožňujú neziskovým a charitatívnym organizáciám prijímať dary v kryptomenách.

Môže ťa zaujímať: Po čínskom zákaze investori presúvajú kapitál na DEX – dominuje Uniswap