Bitmain o pár dní uvedie nové Antminery S17 – obrovská úspora energie aj miesta

BITmarkets BITmarkets

Čínsky gigant v mining odvetví Bitmain oznámil na svojom blogu, že 9. apríľa nastanú premiéry nových energeticky úsporných ťažobných ASIC strojov zo série Antminer S17. 

O chystaných Antmineroch sme vás informovali už vo februári a konečne je to o pár dní tu!

Nový ťažobný hardware bude vybavený systémom ASM Bitmain 7Mm – pomenovaným “BM1397”. Ten používa na ťažbu algoritmus SHA256 – je teda predovšetkým vhodný pre Bitcoin a Bitcoin Cash. 

Tri nové modely o 30% účinnejšie

Boli vyhlásené tri modely: Antminer S17 Pro, Antminer S17 a Antminer T17. 

Yanxhin – produktový manažér spoločnosti Bitmain pre novú sériu Antminer S17 – uviedol, že nové mining ASICy ponúkajú „výrazné zlepšenie v hashrate z hľadiska priestoru a spotreby energie” a tvrdí, že čipy BM1397 poskytujú „28,6% zlepšenie energetickej účinnosti v porovnaní s predchádzajúcim čipom Bitmain 7 nm, BM1391″.

Okrem úspory nákladov na energie v dôsledku zvyšenej energetickej účinnosti, Yanxhin zdôraznil, že mať “vyšší hashrate v jednom stroji […] zvyšuje hustotu hashrate na jednotku plochy a šetrí náklady na inštaláciu pre miningové (ťažobné) farmy”.

Nastanú pre ťažbu zase zlaté časy? Bitmain to totiž zatiaľ nemá veľmi jednoduché…

Bitmain IPO: Straty spoločnosti dosahujú 500 miliónov dolárov

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z originálu, ktorý pre český Kryptomagazin napísal Dariusz M.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.