Bithumb spojazdňuje kiosky.
Bithumb spojazdňuje kiosky. Zdroj: shutterstock.com/VladimirKazakov

Takmer všetci, ktorí sa o kryptomeny zaujímame na dennej báze, sme presvedčení, že si v dnešnom svete nájdu miesto. Ako rýchlo sa im to podarí a do akej miery, nevie odhadnúť zatiaľ nikto. Je však určite potrebné, aby sa kryptomeny postupne začali objavovať takmer na „každom rohu.“ Bithumb, jedna z najväčších kryptomenových búrz, sa ide o niečo také v blízkej dobe pokúsiť.

Spojazdnenie kioskov v reštauráciách

Juhokórejská kryptomenová burza Bithumb v stredu vyhlásila, že sa rozhodla uviesť na trh značku „Touch B.“ Tá by mala za cieľ vstúpiť do kiosk biznisu. V oficiálnom vyhlásení tejto burzy stálo:

„Bithumb súhlasil s dodaním kioskov do reštaurácií, obchodov a kaviarní pod značkou Touch B. Stane sa tak vďaka spolupráci s výrobcami kioskov v Južnej Kórei. Vstup na tento trh je veľmi rozumným rozhodnutím a môže pomôcť k napredovaniu kryptomien. Pokúsime sa pracovať na implementácii blockchainu aj do iných odvetví. “

Kiosk kultúra v Kórei

Kiosky sú zariadenia, ktoré kombinujú dotykovú obrazovku a majú grafické a komunikačné schopnosti.“ Hlavnou funkciou týchto strojov by malo byť uľahčenie platieb. A práve kvôli týmto vlastnostiam sú kiosky veľmi populárne najmä v Južnej Kórei, kde sú udomácnené takmer v každej prevádzke. Unos Pay, Tros Systems alebo I´m U patria medzi najväčších dodávateľov kioskov v krajine a oficiálne začínajú spolupracovať s Bithumb burzou. Práve toto spojenie by malo priniesť kiosk stroje, ktoré budú schopné akceptovať kryptomeny ako spôsob platby.

Všetky tieto kiosky, ktoré by mali byť pod značkou Touch B inštalované do prevádzok, by mali mať v ponuke prijať platbu nielen vo fiat menách alebo pomocou kreditných kariet, ale aj v kryptomenách. Bithumb si myslí, že sa mu týmto krokom podarí zakomponovať kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum alebo Litecoin do životov ľudí oveľa rýchlejšie.

Záver

Či budú kiosky prevratom, ktorý pomôže ešte viac spopularizovať kryptomeny, nie je jasné. Ak sa ale v Južnej Kórei osvedčia, je viac ako pravdepodobné, že sa takéto využitie kryptomien podarí zaviesť aj v iných štátoch.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku

Zdroj:
news.bitcoin.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance