koniec paniky - Južná Kórea nebude zakazovať kryptomeny
koniec paniky - Južná Kórea nebude zakazovať kryptomeny, zdroj: shutterstock.com/Autor: Wit Olszewski

V posledných dňoch celý krypto svet mierne panikáril. Po internete sa šírili zvesti o tom, že Južná Kórea zakáže obchodovanie s kryptomenami na svojom území. Ak by sa tieto dohady potvrdili, pravdepodobne by došlo k podobným výpredajom, aké sme zažili v septembri (září), keď sa uzavrela Čína.

O kórejských zákazoch sme písali v tomto článku.

Obavy sa nakoniec nepotvrdili

Blue House, kancelária oficiálneho sídla prezidenta Južnej Kórei, dementovala správy, že by v krajine mal v krátkodobom horizonte platiť zákaz obchodovania s kryptomenami. Vyhlásenie vlády Južnej Kórei prišlo krátko po tom, ako sa vzniesli masívne námietky a nevôľa voči ministrovi spravodlivosti. Ten 11. januára (leden) 2018 ohlásil plán spomínaného zákazu. Spravil tak bez súhlasu Ministerstva pre stratégiu a spravodlivosť a iných vládnych agentúr zapojených do pracovnej skupiny pre reguláciu operácií s kryptomenami v krajine.

Podľa stanoviska kancelárie prezidenta sa viac ako 100 000 občanov Južnej Kórei v petícii vyjadrilo za odvolanie ministra spravodlivosti – Park Sang-ki. Voči vyhláseniu ministra sa ohradilo aj samotné Ministerstvo pre stratégiu a spravodlivosť, ktoré zdôraznilo, že nepodporuje a nesúhlasí s rozhodnutím zákazu obchodovania s kryptomenami. Taktiež dodalo, že správu o vyjadrení Park Sang-ki sa dozvedelo len prostredníctvom médií a téma zákazu nebola nikdy prebraná pracovnými skupinami zaoberajúcimi sa touto problematikou.

Demokracia v praxi

Vláda Južnej Kórei prikladá názoru ľudí značný význam a berie ich pripomienky do úvahy pri výkone svojej moci. Predovšetkým po udalostiach z roku 2016, kedy milióny obyvateľov vyšli do ulíc a obkolesili Blue House, kým súd nerozhodol o uväznení bývalého juhokórejského prezidenta Park Geun-hye, ktorý bol obvinený z prania špinavých peňazí a korupcie.

Vzhľadom k vyššie uvedenému je pravdepodobné, že juhokórejská vláda sa bude uberať cestou regulácií a priame zákazy obchodovania s kryptomenami nie sú pravdepodobné. Nedávno sa hovorca vládnej pracovnej skupiny zameranej na kyptomeny vyjadril, že krajina bude nasledovať regulačné snahy prebiehajúce v regióne – predovšetkým v Japonsku.

“Juhokórejská vláda nemá inú možnosť ako sledovať regulačné trendy, ktoré zaviedli iné vlády. Je nesporné, že existuje aj záporná strana kryptomien, ale vláda je tu na to, aby umožnila to, čo je zákonom povolené a aby z toho benefitovala naša krajina.”

Kryptomagazin práve prechádza obrovskými zmenami. Sleduje nás na facebooku. Veríme, že s našou prácou budete spokojní.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre