Čína vedie v patentoch na blockchain technológie napriek zákazu v krajine

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Od počiatkov Bitcoinu sa pojmy „blockchain” a „kryptomena” používajú dohromady, pričom mnohí používajú tieto slová ako zameniteľné v podobnom kontexte. Hoci je všeobecne známe, že prijatie blockchainu priamo znamená prijatie kryptomien, Čína sa technológie blockchainu chopila svojim vlastným spôsobom. Zatiaľ čo blockchain podporuje a rozvíja, prijatiu kryptomien bráni.

Nikkei Review Asia

Podľa správy ázijskej pobočky Nikkei Review čínske firmy jednoznačne vedú v počte podaných patentových prihlášok súvisiacich s technológiou blockchainu. Iba ázijský velikán Alibaba sám osebe zaregistroval viac než 10 % všetkých svetových patentových prihlášok. Blockchain je v Číne veľmi populárny, napríklad internetoví giganti, ako sú firmy Tencent a Baidu, podali ohromných 56 % z celkového počtu 406 celosvetových patentov.

K téme sme tiež písali: Čína vydala nové hodnotenie kryptomien

A čo USA?

Pre lepšiu predstavu, čo týchto 56 % znamená, sa pozrieme na patentové prihlášky z USA, ktoré sú jednou z najvýznamnejších svetových technologických veľmocí (aspoň si to o sebe stále myslia). USA sú podľa správy zodpovedné za 22 % patentových prihlášok.

Porovnanie

Podľa tabuľky nižšie získava Čínska ľudová banka (PRT) prvé miesto, pokiaľ ide o patenty podané jedným subjektom, pričom čínska centrálna banka podala v posledných rokoch 68 prihlášok. Na druhom mieste nasleduje gigant Alibaba a až na treťom mieste je Bank of America.

Alibaba a jej zápal pre blockchain

Alibaba, druhá najcennejšia spoločnosť v Číne, zaujala ohľadom blockchainu pomerne otvorený prístup. Jack Ma, zakladateľ Alibaby a jeden z najznámejších podnikateľov na svete, otvorene podporil DLT. Vo svojom prejave v Hongkongu uviedol:

„Technológia blockchainu môže pomôcť prekonať výzvy v otázkach bezpečnosti, udržateľnosti a začlenenia. Náš svet by mohla zmeniť viac, než si ľudia dokážu predstaviť.”

V poslednej dobe začala spoločnosť Alibaba skúmať využitie blockchainu v zdravotníctve. V spolupráci s mestom Changzhou skúma možnosti overenia a zabezpečenia zdravotných údajov pacientov s pomocou blockchainu.

Mohlo by vás tiež zaujímať: Osobnosť – Jack Ma a Alibaba

Záver

Zatiaľ čo Čína nepochybne prevzala vedúcu úlohu v tzv. „blockchainovej revolúcii”, čínska vláda sa stále zdráha (aspoň zatiaľ) podporiť a zlegalizovať kryptomeny.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Zdroj:
Ethereumworldnews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.