Bitcoin a finálna kapitulácia.
Bitcoin a finálna kapitulácia. Zdroj: Shutterstock.com/Beautyimage

Bitcoin zažíva jeden z najhorších rokov vo svojej histórii. Tento rok klesol približne 60 %, zo svojho maxima o 75 %. Od roku 2017 je to najhorší pokles najznámejšej kryptomeny. S Bitcoinom klesajú aj ostatné altcoiny.

Bitcoin klesol už o 75 %

Nedávno sme informovali, že polovica kryptomien z top 100 stratila 90 % svojej hodnoty. K tomuto nelichotivému stavu sa začína približovať aj Bitcoin, ktorý včerajším poklesom stratil viac ako 70 % hodnoty, a to iba počas 8 mesiacov. Počas koronakrízy nárazovo Bitcoin klesol o viac ako 60 %. Vtedy sa však cena veľmi rýchlo vrátila na pôvodnú hodnotu zo začiatku poklesu.

Bitcoin spadol o pod 20 000 dolárov
Bitcoin klesol pod 20 000 dolárov, zdroj: tradingview.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Tentokrát sa môže stať presný opak. Pokles je síce veľký, ale aj zdĺhavý. Veľmi pripomína rok 2018, keď trvalo Bitcoinu rok, kým sa z historického maxima zastavil pokles na 3 200 USD a začal rásť. Veľmi podobný, ročný medvedí trh, po ktorom Bitcoin našiel dno, nastal aj v roku 2014. V oboch prípadoch boli poklesy viac ako 80 %.

Táto cyklickosť Bitcoinu sa môže opakovať aj tento rok, a preto koniec poklesov môže byť v nedohľadne. Silný support a kumulačná zóna sa nachádza na hodnote okolo 15 000 dolárov a nižšie. A pravé sem môže počas leta až na jeseň smerovať, kde by mohlo dôjsť k odrazu.

Kedy nakúpiť Bitcoin?

Nikto nevie predpovedať, kde sa pokles zastaví, existuje však niekoľko metód, ako napríklad DCA alebo Grid, ktoré majú využiteľnosť v tomto trhu a pomôžu nám spriemerovať nákupnú cenu na oveľa nižšiu hladinu. O týchto metódach sa môžeš dočítať v našom druhom článku.

Pokles určite nebude trvať večne. Ako bolo spomenuté, pre Bitcoin to nie je nič neobvyklé, že počas klesajúceho trendu klesá približne jeden rok a v minulosti v takýchto situáciách stratil za krátke obdobie aj 80 % svojej hodnoty. Vždy sa ale vrátil na historické maximum, ktoré niekoľkokrát prekonal. Preto je optimálne si stanoviť dlhodobý investičný horizont.

Prečítaj si aj naše ďalšie články:

Bitcoin analýza – prepad 40 % za 10 dní, cena nevie nájsť support

Ľuďom po celom svete dochádzajú peniaze v dôsledku krízy. Čo to spôsobuje?

Prečo je teraz správny čas dokupovať Bitcoin?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance