Bitcoin medvede a býci

Trh s kryptomenami za posledný týždeň prešiel nepríjemnou korekciou. Vrámci nej väčšina coinov (okrem Cardana), stratila desiatky percent a zdá sa, že downtrend bude ešte chvíľu pokračovať. Bitcoin totiž ráno vytvoril nové lokálne minimum.

Trh rešpektuje support na 44 000 dolároch

Včera sme sa analýzou minulých korekcií a fibo metódou pokúsili určiť, kde by mohlo byť dno tejto korekcie a ako hlboko ešte môžeme padnúť. Nové minimum nie je nijak svetoborné. Bitcoin klesol iba o štyri stovky nižšie, než minule. Tým však potvrdil lokálny trend a je tu veľká pravdepodobnosť, že klesať budeme aj o týždeň.

Aktuálne je pre nás kľúčová cena 44 000 dolárov, kde sa nachádza fibo hladina 0,5. Trh zatiaľ tento support rešpektuje a ranný pokus o jej prerazenie medveďom nevyšiel. Volatilita Bitcoinu pomaly klesá a cena tiež, i keď iba veľmi mierne. To naznačuje, že medveďom už dochádza sila.

4h BTC/USD - Bitstamp - Fibo retracement + Falling vedge
4h BTC/USD – Bitstamp – Fibo retracement + Falling vedge

Klesajúci klin signalizuje, že korekcia čoskoro skončí – Kto teraz ešte nakupuje?

Na grafe sa nám tvorí obratová formácia klesajúci klin, ktorá je bullish a počas korekcií trhu v dlhodobom UPtrende sa tvorí relatívne často. Môžete si spraviť menšie cvičenie technickej analýzy a nájsť klesajúci klin v januárovej korekcii.

Vzhľadom na nákupný tlak na trhu a úspešný štart prvého kanadského ETF môžeme očakávať, že Bitcoin nakoniec prerazí hornú trendline klinu a postupne by sa mohol prepracovať až na nové historické maximum.

Je tento víkend posledná šanca nakúpiť Bitocin pod 50 000 dolárov?

View Results

Loading ... Loading ...

Prečítajte si našu najnovšiu analýzu Bitcoinu – Bitcoin balansuje nad priepasťou – Čaká nás cez víkend väčší pohyb?

Inštitucionálni investori nakupujú Bitcoiny

Ešte v pondelok, hneď po tom, čo cena Bitcoinu začala stúpať, sme zaznamenali masívny odvil mincí z burzy Coinbase Pro. 13 000 BTC odišlo na peňaženky inštitucionálnych investorov. Mimochodom, aj spoločnosť Square vtedy prikúpila ďalších $170 miliónov.

Nákupy však pokračovali počas celého týždňa. Informoval o tom CEO spoločnosti CryptoQuant Ki Young Ju:

Vo štvrtok z burzy odišlo ďalších 12 389 BTC. Cena sa v tom čase pohybovala okolo 48 000 dolárov. Je veľmi pravdepodobné, že veľkí hráči nakupujú aj dnes, keď je Bitcoin podstatne nižšie.

Chcete nakupovať aj vy? Jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance, ktorá ponúka široký výber kryptomien. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Ideálne je však nakupovať anonymne od svojich známych. Tí vám pomôžu založiť si bezpečnú peňaženku a vysvetlia, čo a ako. A tu je podrobný návod na anonymné používanie Bitcoinu:

Ako anonymne používať Bitcoin v rokU 2021? Nevzdávajte sa najväčšej výhody kryptomien!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance