recesia nemecko

Nemecká regulačná autorita BaFin v piatok vydala varovanie o riziku pri investovaní do kryptomien. Nemeckí regulátori sa tak pridali k tým z Veľkej Británie, Južnej Afriky a dokonca aj Thajska. Deutsche Bank dodáva, že Bitcoin je príliš dôležitý a už sa nedá ďalej ignorovať. Vládu žiada o jasnejšie regulácie.

BaFin vo svojej správe pre konzumentov vykreslil katastrofický scenár. Varuje, že investícia do kryptomien so sebou prináša možnosť 100% strát. My dodávame, že v prípade obchodovania na páku je takýto scenár naozaj pravdepodobný.

Kryptomeny potrebujú jasné regulácie – tvrdí Deutsche Bank

Deutsche bank pripomína, že Bitcoin sa nedávno stal biliónovým aktívom. Kapitalizácia tejto kryptomeny v súčasnosti presahuje 1,1 bilióna dolárov (1100 miliárd) a je porovnateľná s najväčšími technologickými spoločnosťami na svete. Dokonca začína šľapať na päty zlatu.

Analytici Deutsche Bank v 18-stranovom dokumente popísali základné charakteristiky Bitcoinu, ktorým vďačí za svoj bezprecedentný rast. Zároveň naznačili, že cena tejto kryptomeny v budúcnosti ešte porastie, vďaka rastúcemu záujmu o kryptomeny zo strany investičných fondov, či verejných firiem.

Banka prízvukuje, že: “Vlády musia študovať Bitcoin. Ignorovať ho už naďalej nie je možné. Kryptomeny tu s nami ostanú už navždy.” Očakáva, že prvé komplexné regulácie trhu s kryptomenami by mali vzniknúť už v roku 2021.

Prečítajte si našu najnovšiu analýzu Bitcoinu: ANALÝZA – Bitcoin (BTC) na rázcestí, tento týždeň rozhodne, čo bude ďalej!

EÚ, Nemecko a regulácie kryptomien

Väčšina krajín Európskej únie necháva zákony o digitálnych technológiách na Európskej komisii. Tá v minulosti uviedla do platnosti legislatívu, ktorá zatriasla internetom a plánuje v tom pokračovať.

Európska komisia ešte v roku 2020 ohlásila, že do roku 2024 kompletne zreguluje celý trh s kryptomenami. Dokonca zverejnila aj prvý návrh zákonov, ktorý síce nie je dokonalý, no je to celkom dobrý začiatok.

Nemeckí regulátori však nečakajú na zvyšok EÚ a už pred dvoma rokmi vzali veci do vlastných rúk. Spoločnosti, ktoré chcú pracovať s kryptomenami, potrebujú licenciu od BaFin. Mnoho nemeckých bánk už získalo túto licenciu a svojím klientom ponúkajú investície do Bitcoinu, či jeho “bezpečné” uchovávanie.

Šéfka Európskej centrálnej banky si však myslí, že Európska iniciatíva pri regulovaní kryptomien nebude stačiť. Vyzýva, aby proti nemu zakročili vlády z celého sveta. Iba tak sa podľa nej podarí dostať Bitcoin pod kontrolu.

Regulácie EÚ nebudú stačiť! Šéfka ECB chce, aby proti Bitcoinu zakročil celý svet