BTC Bitcoin

V rámci včerajšej analýzy na Bitcoin (BTC) sme si povedali, že sa asi čoskoro dočkáme otestovania doterajšej all time high hladiny, s čím by sme mali otestovať aj hornú stenu rising wedge. Aj keď bol trh vážne dosť blízko, nestalo sa tak, čo je celkom divné. Z ničoho nič sa zotrvačnosť na nižších časových rámcoch preklopila, takže nemáme žiadne rozuzlenie a asi si na to ešte pár dní počkáme.

Aktuálna situácia na 4H TF Brent Crude

Dnes sa okrem BTC pozrieme aj na ropný trh, konkrétne na Brent. Prečo? Pretože včera tu došlo k solídnemu výplachu, ktorý na spomínanom trhu nie je absolútne nič štandardné. Respektíve k podobne dynamickému výplachu nedošlo minimálne rok. Ropný trh je špecifický tým, že funguje ako výborné proxy pre prípadné problémy v globálnej ekonomike.

Normálne teda uvedené trhy nesledujem, ale ak nastane niečo také, tak to moju pozornosť rozhodne upúta. Laik si vo všeobecnosti asi povie, že ide o obyčajnú korekciu. Lenže takýto dynamický drop vážne ako korekcia nevyzerá. Preto si myslím, že sa oplatí cenový vývoj Brent Crude sledovať. Ak totiž dôjde k prerazeniu aktuálneho supportu na 62,29 USD, niečo sa pravdepodobne pokazilo.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

BTC

Čítajte tiež: Návod na anonymné používanie Bitcoinu v roku 2021 – Nevzdávajte sa najväčšej výhody kryptomien!

Teraz sa dostávame konečne k BTC, kde sa bohužiaľ tiež niečo pokazilo. Podarilo sa ubrániť S/R level 58 189 USD, po čom nastal striedmejší rast. V jednom okamihu sa však momentum preklopilo a cena sa vyliala naspäť pod spomínaný level. Lenže kurz pozitívne zareagoval na krivke EMA 55 a sviečka zavrela v podobe Pin baru.

Problém je zase v tom, že objemy zostávajú dosť slabé. Preto je otázne, či brať cenové pohyby akokoľvek vážne. V spojitosti s tým, že máme pred víkendom, tak by som ani veľmi nečakal, že sa situácia s objemami zlepší. Skôr naopak. Cena sa v každom prípade dostala späť nad S/R level 58 189 USD a dokonca možno vidieť, že úroveň nakupujúci po prerazení bránia.

Vývoj je však stále dosť neslaný, nemastný a v podstate sa vôbec nevypláca staviť si na akúkoľvek stranu. Osobne si myslím, že je najlepšie počkať, kým dôjde k prerazeniu zo zakresleného rising wedge. Vnútri patternu už nie je veľa priestoru na kurzový pohyb, takže v priebehu niekoľkých nasledujúcich dní by sme sa mali dočkať prierazu. No, a podľa toho sa potom rozhodnúť, čo ďalej. V týchto chvíľach je to rovnaké, ako hodiť si mincou.

Chcete nakupovať Bitcoin cez internet? V tom prípade by ste si mali nájsť bezpečnú a overenú burzu, ktorá vás neokradne na poplatkoch. My jednoznačne odporúčame Binance. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate zľavu 5% na obchodné poplatky.

Indikátory

4H RSI sa pekne odrazilo od zakreslenej hladiny, takže v tomto smere je všetko ok. Hodnoty RSI by sa mali držať v hornej polovici diagramu. Z MACD sa dá usúdiť, že pozitívne momentum je slabé a veľmi dlho nevydrží. Dokonca hrozil ďalší bearish cross.

Na záver

Vzhľadom k tomu, že neexistuje silný predajný tlak, myslím si, že na trhu k distribúcii nedochádza. Ani mi aktuálna štruktúra trhu žiadnu distribučnú schému nepripomína. To však neznamená, že nemôžeme čoskoro odštartovať hlbšiu korekciu. Je potrebné mať na pamäti, že už rok neustále rastieme bez toho, aby trh prepadla komplexnejšia korekcia. Ako som však v už texte spomenul, najrozumnejšie sa mi zdá, počkať si na prerazenie z rising wedge. V týchto chvíľach vôbec nie je jasné, čo sa chystá.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) na nové ATH?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odbera noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance