Regulácie EÚ nebudú stačiť! Šéfka ECB chce, aby proti Bitcoinu zakročil celý svet

0

Európska únia sa snaží viesť svet svojimi reguláciami digitálnej sféry nášho sveta. Nedávno napríklad výrazne pritvrdila v boji proti zneužívaniu osobných dát občanov EÚ a v minulosti spravila veľké vlny zavedením GDPR. Niekoľko mesiacov tiež vieme o zámere Európskej komisie o komplexné zregulovanie kryptomien a blockchainových technológií. Podľa šéfky ECB Christine Lagarde to však nebude stačiť a volá po medzinárodnej kooperácii pri riešení “problému” kryptomien.

Bitcoin je problémový a vyžíva sa na pranie špinavých peňazí

Uprostred obrovského kryptomenového rallye pre agentúru Reuters vyjadrila svoje obavy ohľadom Bitcoinu. Tvrdí, že táto digitálna mena je používaná (aj) na pranie špinavých peňazí či ďalšie finančné zločiny.

“Bitcoin je vysoko špekulatívne aktívum, ktoré viedlo k odsúdeniahodným činnostiam v oblasti prania špinavých peňazí.”

Bitcoin je podľa Lagarde prepletený s klasickým finančným systémom a svet potrebuje jednoznačnú a jednotnú odpoveď. Síce nie je anonymným no jeho decentralizovaná podstata umožňuje veci, ktoré v klasickom bankovom systéme jednoducho nie sú možné.

“Ak bude existovať nejaká skulinka, ľudia ju budú využívať.”

To je iste pravda. No je vhodné dodať, že šéfka ECB vo svojom rozhovore neuviedla jediný konkrétny prípad, kedy bol Bitcoin zneužit na páchanie zločinov.

A čo vy? Ako to vidíte s Bitcoinom? Čakáte na lepšiu cenu, aby ste nakúpili? Možno by ste mali vedieť, že inštitúcie nečakajú, oni jednoducho nakupujú. Napríklad 15.1. cez spoločnosť Grayscale investovali 700 miliónov dolárov!

Ak máte chuť nakupovať kryptomeny, je dôležité nájsť si bezpečnú a overenú burzu, kde vás neokradnú vysokými poplatkami. My odporúčame Binance. Ponúka najlepšie služby, široký výber kryptomien a denne ju využívajú milióny obchodníkov z celého sveta. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Čakáte na lepšiu cenu? Inštitúcie nie! Grayscale za jediný deň vyzbieral $700 miliónov

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
4 2 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre