Pripravte sa na veľký pohyb. Dopyt po bitcoine prudko stúpa

Kategorie: Bitcoin, Novinky
Bitcoin bude opäť rásť
Bitcoin bude opäť rásť. Zdroj: shutterstock.com/nuttapon averuttaman/ThomsonD

Bitcoin (BTC) nedávno zaznamenal cenový pád, ktorý však neznamenal zmenu sentimentu. Rastúci trend je prítomný už od začiatku roka 2023, no mnohí varujú predtým, že trhu chýba dynamika. Podľa údajov z Google Trends, sa táto skutočnosť môže čoskoro zmeniť. BTC je, zdá sa, pripravený na dosahovanie výrazných ziskov.

Záujem o bitcoin rastie

Na základe Google Trends hľadaný výraz „kúpiť bitcoin“ začal opäť prudko rásť. Tento vzostup dosahuje hodnotu popularity na úrovni 74, čo predstavuje ročnú mieru rastu na úrovni 42 %. V tomto období bolo najvyššie skóre popularity na úrovni 100 ešte na konci roka 2022.

Najvyššiu popularitu dosahuje Nigéria s hodnotou skóre 100, za ňou nasleduje Kamerun (35), Svätá Helena (25), Ghana (20) a Spojené štáty (7). Je však potrebné povedať, že v Nigérii operuje väčšina digitálnych podvodov, ktoré sa snažia cez rôzne sociálne siete nalákať obete na podvody a využívajú pritom práve kryptomeny.

Bitcoin podľa Google Trends

Bitcoin podľa Google Trends. Zdroj: Google Trends

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Halving sa blíži

Okrem Google Trends ale existuje omnoho viac indícií, že BTC sa v najbližších mesiacoch zhodnotí. Podľa online kalkulačky Buybitcoinworldwide je ďalší halving naplánovaný už na 16. apríla 2024. Práve halving je udalosť, pred ktorou bitcoin vždy v minulosti niekoľko mesiacov rástol. Po halvingu ale nastal ešte masívnejší rast, pretože odmena za vyťažený blok sa znížila na polovicu, čo spôsobilo, že bitcoin sa stal ešte vzácnejším.

Ďalším pozitívnym faktorom je potenciálne schválenie spotového bitcoinového ETF. Žiadosť podal aj najväčší správca aktív na svete BlackRock. Schválenie spotového ETF môže znamenať, že bitcoin sa otvorí širokej verejnosti a mnohí potenciálni investori sa preto už viac nemusia obávať, že nerozumejú ako trh kryptomien funguje.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Onchain dáta hovoria, že bitcoin stúpne

Potenciál cenového rastu signalizuje aj samotná bitcoinová sieť. Bitcoin je v súčasnosti podhodnotený. Dokonca sa odhaduje, že počet stratených mincí prekonal už 6 miliónov BTC, čo má taktiež spôsobiť vyššiu vzácnosť digitálneho aktíva. Indikátor RSI dokonca spadol na takú nízku hodnotu, že trh už nemá kam klesnúť. Vždy keď v minulosti BTC zaznamenal podobný pád, cena stúpla minimálne o 50 %.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki prišiel so šialenou predpoveďou pre bitcoin