Bitcoin útočí na 50 000 $

Kapitalizácia Bitcoinu včeraq prekonala Teslu po tom, čo výrobca elektrických áut ohlásil nákup za $1,5 miliardy a plány na prijímanie platieb v BTC. Splnil sa tak mokrý sen fanúšikov kryptomien a technológií, ktorí už dlho Elona nahovárali, aby niečo kúpil. Fakt, že najbohatší človek na svete má prsty v Bitcoine je extrémne bullish pre celý trh a vidno to aj na cene. Tá by mohla čoskoro dosiahnuť magickú hladinu 50 000 $. Sme naozaj veľmi blízko!

Vďaka včerajšiemu HYPU slušne rastie aj Ethereum, ktoré práve dosiahlo nové historické maximum a záujem stále stúpa – 2000 USD v najbližších dňoch?

Skeptici majú oči v slzách po masívnych likvidáciach short pozícií

Včerajšie oznámenie Elona Muska však vôbec nepotešilo skeptikov, ktorí po nedávnom odraze z hladiny 41 000 $ očakávali hlbšiu korekciu. Desaťtisíce obchodníkov sa stále nepoučilo a pokúšajú sa zarábať na poklese ceny Bitcoinu. Títo špekulanti prišli o pol miliardy dolárov. A to je naozaj poriadny balík peňazí. Aj vďaka tomuto short squeezu Bitcoin dosiahol svoje súčasné ATH 48 216 $.

Môže vás zaujímať: Čo je to short-squeeze? Takto fungujú Pump & Dump skupiny ako Wall Street Bets

Priveľa pozitivity môže uškodiť!

Ale pozor! Pri obchodovaní kryptomien existujú až dva smrteľné hriechy. Jeden je shortovanie Bitcoinu v bullrune a ten druhý je obchodovanie na páku. Kryptomeny robia obrovské zisky aj bez páky. Vďaka vzostupu derivátových obchodných platforiem ju napriek tomu používa stále viac obchodníkov.

Takže je dosť možné, že po short squeeze ešte príde long squeeze, v ktorom po náhlom prepade skolabujú prepákované pozície na futures platformách. Miera financovania longov na derivátových trhoch je teraz dosť vysoko, i keď analytik Loma to zatiaľ nevníma úplne katastroficky.

V blízkej budúcnosti neočakáva masívny prepad hodnoty Bitcoinu. Trh podľa neho ešte jnie je dostatočne prekúpený. Vo svojom tweete píše o situácii z roku 2018, keď si nevedel predstaviť, že by Bitcoin klesol pod 10 000 $. Nakoniec išiel na 3200 $.

“Budem zatvárať svoje spotové pozície až v momente, keď sa začne hovoriť o tom, že je nemožné, aby Bitcoin padol o 70-90%.”

Ako hlboko podĺa vás môže Bitocin padnúť, ak sa naplní najhorší scenár?

View Results

Loading ... Loading ...

Čo teraz môžeme reálne očakávať od Bitcoinu? Včera sme o tom hovorili na kanále BitLink. Prihláste sa na odber a nenechajte si ujsť naše video spravodajstvo. A mrknite na záznam streamu:

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance