Bitcoin prekonal nezvyčajný rekord
Bitcoin prekonal nezvyčajný rekord. Zdroj: shutterstock.com/Zakharchuk

Bitcoin posledné dni prekonal nezvyčajný rekord. Naplnenie blokov v transakciách je neustále plné a veľkosť je na historických maximách. Čo za tým je?

Veľkosť blokov sa odjakživa zvyšuje, pretože využitie bitcoin siete neustále rastie. S ním aj poplatky pre ťažiarov. Sieť dokáže spracovať iba isté množstvo transakcií za blok, ktorý sa zapíše do siete v priemere približne každých 10 minút. Preto ak niekto potrebuje okamžite poslať svoje mince, musí ponúknuť viac, aby predbehol iných.

Prečo naplnenosť blokov rastie?

Za nárastom je dopyt po nových bitcoinových NFT, o ktorých sme už skôr informovali: Toto nemyslia vážne? Neuveríte, aká NFT bizarnosť sa predala za 280 000 dolárov. Ordinals sú nový kryptomenový fenomén tohto roka. V dôsledku veľkého počtu presunov je sieť viac vyťažená a poplatky nárazovo vyrástli, ako informuje portál news.bitcoin, o 122 %.

Veľkosť bloku na bitcoine
Veľkosť bloku na bitcoine. Zdroj: blockchain.com
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Nová NFT mánia?

Na bitcoine vzniká nová NFT a zdá sa, že celá komunita digitálneho umenia sa začína presúvať pod novú sieť. Ešte minulý rok sme informovali, že záujem o NFT na ethereum sieti padol na mizivé čísla: Nastúpil koniec NFT? Objem obchodovania klesol na 94 % za polroka. Netreba sa ale dať zlákať touto mániou.

U NFT to tak býva často, že po vytvorení zažívajú veľký hype a všetci ich chcú vlastniť. Následne ale takmer všetky kolekcie do niekoľkých rokov vymreli. Niečo podobné sa môže opakovať aj v tomto prípade.

Prečítaj si aj: Výber šéfredaktora – Čaká nás ťažký týždeň na kryptomenovom trhu