Bitcoin pred halvingom útočí najsilnejšiu rezistenciu v histórii! Prekoná ju? + ANKETA

0

Trh s kryptomenami v posledných siedmich týždňoch predvádza naozaj neskutočné rallye. Bitcoin zo svojho low na hladine 3700 $ vyrástol o 150% a napriek všetkým predpokladom sa dostal až na dlhodobo najsilnejšiu rezistenciu. Ide o klesajúcu trendline, ktorej začiatok nájdeme na ATH z roku 2017. Túto trendline sme zatiaľ otestovali iba trikrát. Naposledy pred štyrmi dňami.

1W BTC/USD - Bitstamp
1W BTC/USD – Bitstamp

Sledovať Bitcoin sa teraz oplatí. Ak by sa náhodou dostal až nad túto trendline, otvorí sa mu cesta na nové historické maximum. Samozrejme, nepríde to hneď, no downtrend už bude konečne prekonaný a Bitcoin postupne začne vytvárať vyššie a vyššie high.

Pred sebou má dve hlavné rezistencie. Jedna je na cene 10 500 $. Túto hodnotu aj v minulosti prekonával len veľmi ťažko, čo sa potvrdilo aj vo februári tohto roka, keď sa od nej odrazil. Druhá veľká rezistencia je na hladine 13-14 tisíc dolárov. Ide o high z minulého roka.

Zahlasovali ste už v našej ankete?

Sorry, there are no polls available at the moment.

Halving môže pomôcť, ale nezdravý HYPE určite nie

Bitcoin má teraz pred sebou halving, čo však môže byť dvojsečná zbraň. V posledných dňoch sme zaznamenali veľmi rýchly rast hodnoty tejto kryptomeny, ktorý je aspoň sčasti zapríčinený pobláznením a nezdravým FOMO efektom. Vyhľadávanie frázy Bitcoin Halving je podľa Google Trends na historickom maxime a v najbližších dňoch ešte bude rásť.

Najnovšie údaje z Google Trends hovoria jasne – Popularita Bitcoinu rastie! Bullrun je blízko?!

Do halvingu ostáva ešte:

Odpočet môžete sledovať aj na mobilnej verzii tohto webu.
Stačí sa pozrieť na titulnú stránku.

Skutočný vplyv na Bitcoin zaznamenáme až niekoľko mesiacov po halvingu. V tomto článku sme porovnali vývoj trhu počas minulých dvoch halvingov a ten skutočný rast sme zaznamenali až približne po troch mesiacoch od zníženia odmien za ťažbu. Bezprostredne po halvingu však vždy prišiel prepad ceny.

To znamená, že ani prerazenie dlhodobej klesajúcej trendline a uzavretie weekly sviece nad touto čiarou nemusí nič znamenať. Môže ísť iba o fake breakout a až sa situácia upokojí, Bitcoin sa vráti do downtrendu. UPtrend potom môže prísť až keď sa na trhu prejaví znížená inflácia. Momentálne sa do obehu denne uvoľňuje 1800 BTC. Po halvingu to však bude iba 900 BTC. Podľa tejto analýzy sa tak mesačne zvýši 200 miliónov dolárov, ktoré budú prispievať k rastu tejto kryptomeny.

Do Bitcoinu sa investuje oveľa viac, než sme si mysleli – Pomôže halving dosiahnuť ATH?

Veríte, že FOMO okolo halvingu pomôže Bitcoinu prekonať najsilnejšiu rezistenciu v histórii? Dostane sa po 2,5 rokoch konečne oficiálne do UPtrendu? Vytvorí tento týždeň v poradí už ôsmu zelenú weekly sviečku? Vyjadrite svoj názor v našej ANKETE!

Sorry, there are no polls available at the moment.

Čo si myslíme my? Pozrite si našu víkendovú analýzu Bitcoinu a ďalších veľkých altcoinov. Vo videu tiež nájdete súťaž o skvelé ceny!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre