Bitcoin pod 10 000 USD.
Bitcoin pod 10 000 USD. Zdroj: shutterstock.com/leksiv

Včera večer sa opäť rozbúrili vody kryptotrhov, ktoré boli posledných pár týždňov až prekvapujúco pokojné. Zásadných správ sa vyrojilo hneď niekoľko a všetky boli negatívne. Trhy zareagovali prudkým poklesom, Bitcoin sa dostal opäť pod 10 000 USD. Ale prepad nebol taký dramatický, ako pri predchádzajúcich podobných príležitostiach. Dnes ráno to vyzerá, že sa trhy spamätali a opäť mierne pridali.

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.  

Dôvody prepadu

Okrem veľmi prepieraného hacku najväčšej burzy Binance, ktorý sme sledovali a informácie sa snažili podávať v reálnom čase, vyšli ešte ďalšie dve zásadné negatívne správy.

Prehlásenie SEC

Prvá správa sa týkala včerajšieho prehlásenia americkej komisie pre cenné papiere (SEC), ktorá sa najnovšie bude snažiť uplatniť zákony o cenných papieroch na všetko, kryptoburzami počínajúc po digitálne úložisko aktív (peňaženky) končiac.

„Pokiaľ platforma ponúka obchodovanie s digitálnymi aktívami, ktoré sú cennými papiermi a funguje ako “burza”, ako je definovaná federálnymi zákonmi o cenných papieroch, musí sa platforma registrovať u SEC ako národná burza cenných papierov alebo byť oslobodená od registrácie“ uviedol SEC vo svojom „Prehlásení o potenciálne nezákonných on-line platformách na obchodovanie s digitálnymi aktívami“.

Toto prehlásenie nasleduje predchádzajúce vyšetrovanie a predvolávanie niektorých búrz, o ktorom sme už písali.

Tokijská veľryba predáva BTC

Ďalšou podstatnou správou, ktorá ovplyvnila trhy, je správa o predaji Bitcoinov za celkom 400 mil. USD. Ako sme informovali včera v správach, Nobuaki Kobayashi, tokijský právnik a správca konkurznej podstaty skrachovanej  burzy Mt. Gox v stredu zverejnil, že od konca septembra predal Bitcoin a Bitcoin Cash za 400 miliónov dolárov. Kobayashi, ktorý likviduje v mene veriteľov majetok Mt. Gox, má ešte odpredať coiny za cca 1,9 miliardy dolárov.

Podľa dostupných informácií sa Kobayashi snažil a bude snažiť predať coiny „za čo najvyššiu cenu“.

Táto správa bola niektorými médiami mylne vysvetlená tak, že došlo k okamžitému odpredaju BTC za 400 mil. USD, čím prispela k ďalšej predajnej panike na trhu.

Binance

Situáciu okolo burzy Binance sme sledovali už včera a podľa posledného vyjadrenia CEO Binance na Twitteri:

„Binance zrušila všetky podozrivé obchody. Všetky vklady, obchodovanie a výbery sú teraz obnovené. Čoskoro napíšeme podrobnejší popis toho, čo sa stalo. Je zaujímavé, že hackeri počas tohoto pokusu prišli o coiny. Tieto venujeme na Binance Charity.“

Vývoju budeme venovať ešte samostatný článok počas dneška.

Vývoju situácie budeme venovať počas dneška ešte samostatný článok, tak pokiaľ nechcete zmeškať najnovšie správy, sledujte nás na Facebooku, či Instagrame alebo Twitteri.

Zdroje:
CNBC.com
Bloomberg.com
Twitter.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance