Smart kontrakty.
Smart kontrakty. Zdroj: shutterstock.com/MarkoAliaksandr

Podľa zakladateľa a CEO spoločnosti Bubbletone, Yuriho Morozova, sa v blízkej dobe svet roamingových mobilných telekomunikácií rozpadne. Morozov k tomu má určite čo povedať. A nie je sám. Zostavil tím špičkových poradcov, ktorí majú bohaté skúsenosti v telekomunikačnej a krypto sfére, aby mu pomohli s jeho revolúciou mobilného roamingu, aký poznáme v dnešnej podobe.

Koncom januára privítala spoločnosť do svojej poradnej rady medzinárodne známeho krypto guru a spoluzakladateľa spoločnosti TechCrunch Keitha Teara. Tear hovorí:

,,Je mojim životným poslaním hľadať a podporovať ambiciózne nové projekty, a vždy som sa sústredil na bod, v ktorom sa deje zmena. Podľa môjho názoru je obrovský globálny roamingový trh zrelý na závažné reformy a platforma Bubbletone blockchainu prinesie do telekomunikačnej technológie veľmi potrebnú zmenu.”

Spoluzakladatelia AllcoinWiki súčasťou Morozovovho tímu

K poradnému tímu Bubbletone sa pridáva aj jeden z top 5 svetových blockchain poradcov, Anders Larsson, spolu s telekomunikačným expertom Joakimom Holmerom a Dr. Normanom Lewisom, prominentným expertom v oblasti trendov budúcnosti a používateľských inovácií. Noví poradcovia majú impozantné znalosti a skúsenosti v telekomunikačnom a blockchainovom svete. Joakim Holmer je spoluzakladateľom spoločnosti AllcoinWiki, „pravého zdroja krypta“ a viac ako 15 rokov spolupracoval so spoločnosťou Ericsson Group. Po celom svete vybudoval digitálne mobilné siete. Holmer tvrdí:

,,Poplatky roamingu vždy boli, a stále sú, zničujúce pre celé odvetvie. Konečne sa skvelý projekt ako Bubbletone podujal na úlohu zmeniť celý tento priemysel. Silno nás podporujú a sme poctení, že nás najali ako dôveryhodných poradcov pre skvelý projekt.“

K Holmerovi sa pripája aj jeho spoluzakladateľ AllcoinWiki Anders Larsson, ktorý tiež pracoval s Ericsson Group a má viac ako 20 rokov skúseností s vývojom rozvíjajúcich sa technológií 2G, 3G, 4G, 5G a IOT v 10 rôznych krajinách. Pre Larssona bolo pripojenie k tímu osobné:

,,Vedomie, že blockchain dokáže napraviť roaming stačilo na to, aby som sa rozhodol pomôcť Bubbletonu a poradiť im v každej situácii. Cítim, že je to dôležité pre konkurencieschopnosť celého telekomunikačného priemyslu, v opačnom prípade moje domáce odvetvie, ktoré milujem, stratí podiel na trhu na úkor Wi-Fi. Skrátka je to niečo, na čo sa teším. Tento štandard mi slúžil dobre po celý môj život.“

Lewis verí v telekomunikačnú revolúciu

Dr. Norman Lewis je dlhodobým kritikom tradičných telekomunikácií a je prirodzene naklonený Morozovovmu štýlu zmýšľania. Telekomunikačný expert bol riaditeľom technologického výskumu v spoločnosti Orange UK a bol členom predstavenstva programu univerzity MIT Communications Futures Program. Lewis v minulosti vyjadril frustráciu nad nedostatkom modernizácie telekomunikácií. Obviňuje samotný priemysel, že potláča inovácie a verí, že všetky tlaky na zmenu v minulosti vychádzali z výhod internetového telefonovania. Z toho dôvodu sa pridal k Bubbletonu, pretože verí, že technológia blockchain privedie novú telekomunikačnú revolúciu.

Morozov chce zrušiť monopol

Morozov, ktorý má 20 rokov skúseností v telekomunikačnom priemysle, už dlhší čas uznáva, že tradičné mobilné roamingové služby na celom svete sú neefektívne, predražené a účinne fungujú ako monopol, ktorý vyraďuje z trhu malých a stredných poskytovateľov služieb. Morozov a jeho tím si už teraz môžu pripísať úspech v priemysle s ich populárnou mobilnou aplikáciu, ktorá umožňuje zákazníkom prístup k miestnym plánom počas cestovania bez roamingových poplatkov. Chystajú sa preto zmeniť globálny telekomunikačný trh pomocou technológie blockchainu.

Podľa Morozova je roamingový biznis súčasnosti ako privátny klub: pre získanie prístupu musíte zaplatiť vysoké poplatky v desiatkach miliónov dolárov. Potom sa vás celkom určite opýtajú, koľko klientov môžete priviesť do roamingového trhu. Morozov podotýka:

,,Napokon, ak nie ste monopolom vo svojom vlastnom teritóriu, môžete ťažko operátorom v ostatných krajinách garantovať veľký objem turistov.“

Pre Morozova je jeho tím poradcov kľúčový pre zabezpečenie zvrhnutia tohto zastaraného systému:

,,Keith, Joakim, Anders a Norman prinášajú všetci do telekomunikačných a blockchainových inovácií mnoho rokov výskumu a skúseností. Dotlačia nás k tomu, aby sme zabezpečili vytvorenie najlepšieho produktu, ktorý skutočne zmení globálne telekomunikačné prostredie. Pretože prichádzajú z rôznych odvetví, pomôžu nám skonštruovať produkt tak, aby skutočne vyhovoval potrebám našich potenciálnych užívateľov na celom svete.“

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Tento článok a tip na ICO nám bol do redakcie zaslaný a publikujeme ho v originálnom znení. Neslúži a nemôže byť považovaný za investičný tip. Ak chcete investovať, spravte si prosím ďalší research.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance