Bitcoin nedosiahol ani 40 000
Bitcoin nedosiahol ani 40 000. Zdroj: Shutterstock.com/Kullit Kuekkong

Aj napriek dnešnému poklesu je Bitcoin naďalej dlhodobo bullish a investori neprejavujú záujem predávať najväčšiu kryptomenu. Naznačujú to údaje z Glassnode, na základe ktorých vieme, že investori nechcú na burzy presúvať Bitcoin a následne ho predávať.

Bitcoin sa investori nechystajú predávať

Počet presunov mincí na burzy sa dostal na takmer 2-ročné minimum (graf Glassnode). Zatiaľ čo v máji presun minci na burzy dosahoval maximá, v súčasnosti sú objemy o 50 % nižšie a atakujú takmer 2-ročné minimá. Môže to naznačovať, že investori nemajú záujem predávať svoje kryptomeny, hlavne Bitcoin a všetko držia vo svojich peňaženkách.

Údaje o presune Bitcoinu na burzy
Údaje o presune bitcoinov na burzy. Zdroj: glassnode.com

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Bitcoin konsoliduje na vrchole
Bitcoin konsoliduje na vrchole. Zdroj: tradingview.com

Graf Bitcoinu z pohľadu týždenného TF rovnako naznačuje skôr konsolidáciu, v ktorej sme aktuálne v krátkodobom klesajúcom trende. Drží nás ale silný support na 30 000 USD, pod ktorý cena nespadla už viac ako rok. Trh sa v konsolidačnom pásme medzi 30 000 USD až 67 000 USD môže držať aj niekoľko nasledujúcich mesiacov. Upozorňoval na to nedávno aj známy obchodník na burze Peter Brandt. Pozri článok: Kryptomenový trh sa môže ešte veľmi dlho zotavovať z poklesov!

Prečítaj si aj: Dlhodobí investori do Bitcoinu sa správajú rovnako ako počas dna z júla 2021

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance