Bitcoin veľryby cítia príležitosť
Bitcoin veľryby cítia príležitosť. Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Veľkí hráči cítia, že momentálne je výhodné nakupovať Bitcoin uprostred dlhodobej korekcie. Ako ukazujú údaje, najväčšie bitcoinové peňaženky nakupujú ďalšie bitcoiny.

Zdroj, ktorý monitoruje blockchainové reťazce, BitInfoCharts, poukazuje konkrétne na jednu entitu. Len v pondelok sa zostatok bitcoinov tejto veľryby zvýšil o 150 BTC. Nejde však iba o prípad jednej peňaženky. Mnohí ďalší akumulovali mince počas tohto víkendového poklesu.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin analýza – vytvára cena sideway pohyb, alebo spadne na nové minimum?

Krátkodobí držitelia taktiež držia Bitcoin

Držitelia malého objemu BTC však nemusia mať nevyhnutne slabé ruky. Najnovšie údaje analytickej spoločnosti Glassnode ukazujú, že počet peňaženiek s najmenej 0,01 BTC (393 USD) je teraz na historickom maxime v hodnote 9,4 milióna.

Bitcoin adresy nad 0,01 BTC
Bitcoinové adresy nad 0,01 BTC. Zdroj: Glassnode/ Twitter

Posledný vrchol bol v skutočnosti koncom januára pred posledným nárastom Btcoinu na 45 500 dolárov. Navyše, ponuka BTC sa celkovo stáva čoraz nelikvidnejšou.

Prečítaj si tiež – Tieto mince by ste mali sledovať v roku 2022 – očakáva sa vysoký rast!