Bitcoin NIKDY nepadá pod tento indikátor – Nakupujte podľa neho a zarobíte

1

Tento indikátor ukazuje absolútne minimum, pod ktoré Bitcoin takmer nikdy nepadá

Trh s kryptomenami je veľmi volatilný a Bitcoin občas dokáže za jeden deň klesnúť aj o desiatky percent. Neistota a strach na trhu rastie aj v posledných týždňoch po tom, čo Bitcoin z tohtoročného maxima (12500$) klesol pod 10000$.

Existuje však jeden indikátor, ktorý prekračuje iba výnimočne. Tento indikátor za celých desať rokov nikdy neklesol a Bitcoin pod ním uzavrel weekly sviecu iba dvakrát. Naposledy samozrejme počas korona-paniky v marci 2020.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad a rozhodne ho nemožno považovať za investičné poradenstvo. Investície do kryptomien sú extrémne rizikové a za prípadné straty nenesieme zodpovednosť!

Chcete vedieť ako obchodovať indikátor Moving Average? Tu nájdete náš návod.

Bitcoin vs. weekly MA200
Bitcoin vs. weekly MA200

Weekly MA200 ukazuje, prečo je Bitcoin najlepší uchovávateľ hodnoty

Pohyblivý priemer je v skratke priemerná cena assetu za dané obdobie. V tomto prípade ide o priemernú close cenu posledných 200 sviečok. Ako môžete vidieť na grafe, weekly MA200 sa skutočne nikdy nestočil smerom dole a vytrvalo stúpa – v súčasnosti o cca 50 $ týždenne. Ak teda vlastníte Bitcoin, najnižšia cena na ktorú môže padnúť pekne rastie.

Bitcoin testuje MA200 v rokoch 2018/2019
Bitcoin testuje MA200 v rokoch 2018/2019

Samozrejme, sú aj výnimky. Marcová panika spôsobila nie len prieraz, ale aj uzavretie weekly sviece pod MA200. Potom však nasledoval agresívny odraz a pol-ročný bull market. Aj v decembri 2018 Bitcoin na chvíľu klesol pod MA200, svieca však uzavrela tesne nad touto úrovňou. Ďalší test prišiel vo februári 2019 a potom nasledoval bullrun na 14 000 $.

To dokazuje, že ani v najtuhšom bear markete Bitcoin NEKLESÁ pod MA200. A ak sa to nestalo v roku 2018, keď sme hľadali dno po prasknutí bubliny z roka predtým, nestane sa to ani v roku 2020.

Kedy bude príležitosť nakupovať na weekly MA200?

Tak, a teraz viete, kde máte nakupovať. Bitcoin však padá na MA200 menej než raz ročne! Neprepáste teda najbližšiu príležitosť, ktorá by mohla prísť už budúci týždeň. Viac sa dočítate tu.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.