Nenažrané americké trhy na ceste ku kolapsu – Ako to ovplyvní Bitcoin?

0

Od posledného veľkého prepadu amerických akciových trhov prešlo šesť mesiacov a na burzy sa opäť vkráda strach. Analytici vášnivo diskutujú, či sa zopakuje kolaps z marca 2020. Veľa vecí tomu nasvedčuje. S&P 500 sa po predĺženom víkende začal obchodovať o 50 bodov nižšie a hrozia ďalšie veľké výpredaje. 

Za tvrdé výpredaje z veľkej časti môže pokles akcií technologických firiem. Ako sme vás informovali, z kapitalizácie Applu (APPL) sa vyparilo 180 miliárd dolárov – ekvivalent všetkých Bitcoinov v obehu. Ešte horšie je na tom Tesla (TSLA), ktorá od začiatku mesiaca stratila 25%. Padajú aj Microsoft, Amazon či Alphabet.

Disclaimer/ Tento článok slúži na vytvorenie prehľadu o akciových trhoch a kryptomenách. V žiadnom prípade ho nemožno považovať za investičné poradenstvo. Pred nákupmi/predajmi na burze si spravte vlastný research. Za prípadne straty nenesieme zodpovednosť!

Pád na amerických akciových trhoch naberá momentum

Zdá sa, že Warren Buffett mal pravdu keď v máji vystríhal investorov pred nezodpovedným nakupovaním akcií amerických spoločností. Po extrémne úspešnom lete sa USA vracia do reality. Z trhu miznú pracovné miesta, malé a stredné firmy krachujú, vládne stimuly pomaly končia a aby toho nebolo málo, koronavirus naberá silu. Predsa len, tento vírus sa lepšie šíri v chladnejšom období.

Ak teda Fed nevytlačí ďalšie bilióny dolárov a zase o pár mesiacov neodsunie prasknutie bubliny (čo sa veľmi Ľahko môže stať), môžeme očakávať, že americké indexy budú ďalej padať, trhy začnú panikáriť a zopakuje sa scenár z marca tohto roka. Akcie nemôžu večne ignorovať realitu. Obrovská priepasť medzi Wall Streetom a realitou sa skôr či neskôr vyplní. A vyplní sa telami skrachovaných investorov.

A aby toho nebolo málo, blížia sa ďalšie voľby, čo je vždy obdobie neistoty. Voľby v USA sú taktiež veľkou hrozbou pre Bitcoin. Prečo? Dôvody sme pre vás zhrnuli v tomto článku.

Ako bude mať kolaps akciových trhov dopad na Bitcoin?

Bitcoin je zvláštny asset. Občas sa správa ako zlato a uchováva hodnotu, občas kopíruje akciové trhy a občas si ide vlastnou cestou. V tomto roku však stále viac reaguje na udalosti vo svete. Vidieť sme to mohli napríklad v marci, keď padal po boku akcií a vzácnych kovov.

Ak sa zopakuje marcový scenár, trhy sa opäť začnú čistiť od prepákovaných pozícií (hlavne longov). Vlastne, môžeme špekulovať, že už sa to deje. Likvidita na trhu s kryptomenami je stále veľmi nízka, takže takéto čistenie spôsobí masívny dump Bitcoinu a všetkých ostatných coinov. A nejde o domnienky. Seriózne. Ak akcie začnú významnejšie padať, investori stiahnu peniaze do dolára alebo 10-ročných bondov a tešme sa na masívny dump.

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Čo sledovať tento týždeň? Ak vlastníte Bitcoin, tieto tri kľúčové fundamenty by ste rozhodne nemali prehliadnuť.

Môže Bitcoin padnúť na 5700 $?

Ako hlboko môžeme padnúť? Ak sa naplní najhorší scenár, máme otvorenú cestu na 5700 $. Nepredpokladáme, že by išiel ešte nižšie. Na tejto hladine sa totiž nachádza dlhoročný silný support a fibo hladina 0,786.

Prepad Bitcoinu na 5700 $ bude rýchly a návrat späť na cenu, ktorá dáva väčší zmysel ešte rýchlejší. Ide teda o skvelú príležitosť na nákup. Pripomíname však, že tento scenár je vysoko špekulatívny a šanca, že sa naplní, je veľmi nízka. Oveľa pravdepodobnejšie je, že Fed zakročí, nenechá trhy padnúť, prasknutie bubliny odsunie na neskôr a Bitcoin bude naďalej konsolidovať na 10 000 $.

Ak chcete vedieť pohľad profesionálneho obchodníka, prečítajte si našu najnovšiu technickú analýzu:

Analýza Bitcoinu – Prebehne vyplnenie CME gapu?

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre