Čo spôsobilo, že Bitcoin rastie?
Čo spôsobilo, že Bitcoin rastie? Zdroj: Shutterstock.com/Kittyfly

Bitcoin je na ďalšom historickom maxime

Najväčšia kryptomena na svete – Bitcoin – takmer každý deň láme nové a nové rekordy. Dnes zaznamenal ~5%  rast, vďaka ktorému tu máme nový rekord. Po prelomení hranice 6500$ na stránke coinmarketcap.com zasvietilo aj 6600$. Veľké kórejské burzy sú dokonca ešte vyššie. Bithumb hlási 6740$, Korbit 6719$, Coinone 6746$.

bitcoin na historickom maxime 6600$

Bitcoin už niekoľko týždňov teší všetkých fanúšikov kryptomien. Na začiatku 2017 konečne zazvonilo 1000$, dnes je to 6,6 krát viac a všetci netrpezlivo očakávane sedem tisíc. Zdá sa, je predpokladaná korekcia sa udeje o niečo neskôr.

Aké sú dôvody tohto rastu?

Aké sú však dôvody pre toto neuveriteľné stúpanie? Niekto povie, že zaň môže SegWit2X fork, niekto zas tvrdí, že je to iba obyčajná pumpa, po ktorej bude nasledovať pád. Nesmieme však zabudnúť na CME Group – najväčšiu burzu derivátov na svete!

V CME Group plánujú od nového roka umožniť obchodovanie s derivátmi Bitcoinu. Práve toto oznámenie má na dosiahnutí dnešného historického maxima leví podiel. K Bitcoinu tak cez plne regulovaný trh s derivátmi dostanú prístup aj inštitucionálni investori.

Užívajme si teda rast, kým môžeme. Je dosť možné, že pred koncom roka bude všetko poriadne padať, aby zákazníci CME Group mohli dobre nakúpiť.

Situáciu budeme aj naďalej sledovať. Sledujte nás na facebooku, aby ste nezmeškali žiadne dôležité informácie.