Finančné trhy a ich vývoj
Finančné trhy a ich vývoj. Zdroj: shutterstock.com/Bankrx/whiteMocca

Známy analytik a investor Jim Cramer sa opäť prihlásil o slovo v jeho populárnej relácii Mad Money. O jeho vyhliadkach pre finančné trhy informoval portál Bein Crypto. Cramer je známy aj vďaka svojej kritike kryptomien, ktorá mu akosi nevychádza. Jeho analýzy sa totiž úplne odkláňajú od reality a takmer vždy sa udeje presný opak. Tentokrát vyhlásil, že všetky finančné trhy naskočia na rastúcu vlnu. Stane sa opäť presný opak?

Finančné trhy porastú

Moderátor relácie Mad Money očakáva, že sa v krátkej dobe dočkáme rastu naprieč všetkými finančnými trhmi. Samozrejme aj v tomto prípade môžu nastať krátke poklesy, ktoré investori môžu využiť ako cennú príležitosť na nákup.

Po tom, ako FED 1. februára dokončil svoje vyhlásenie, prakticky všetky trhy začali masívne rásť. Nasdaq si pripísal viac ako 4 % zisku, S&P 500 dokázal vzrásť o 2,5 % a pozitívne výsledky dosiahla aj vlajková kryptomena so ziskom viac ako 4,45 %.

O tom, aký postoj zaujal FED sme vás informovali aj v našich nedávnych článkoch:

Cramer v jeho relácii varoval investorov, aby sa nebáli a aby každý pokles využili na nákupy. Je presvedčený o tom, že sme odštartovali dlhodobý rastúci cyklus. Aj keď Cramer patrí k najznámejším analytikom, fanúšikovia sú voči jeho predpovediam skeptickí. Podľa niektorých sa Cramer neustále mýli. Na Twitteri sa dokonca na jeho osobu objavili obvinenia o tom, že uprednostňuje svoje vlastné záujmy pred fanúšikmi.

Optimizmus na trhoch sa môže vypomstiť. Aj napriek výsledkom a plánom, ktoré pripravuje FED, sú trhy napumpované a je len otázkou času, kedy môže prísť korekcia. Čoskoro by sa tak rastúci trend mohol otočiť.

Viac si môžete prečítať v našej nedávnej analýze: Akcie narazia na vrchol. Čoskoro nás čaká ďalší pokles cien