Z ARCHÍVU: Bitcoin čoskoro dosiahne 16 000 dolárov, hovorí CEO Binance, a mal pravdu!!!

0

Je to ešte pomerne nedávno, kedy Bitcoin zaznamenal výraznejší rast nad hranicu 10 000 dolárov. Aktuálne sa však drží tesne pod touto hranicou (v čase písania tohto článku sa BTC obchoduje za 9 300 USD). Podľa CEO Binance však 10 000 dolárov nie je nič v porovnaní s tým, čo sa údajne chystá. Changpeng Zhao (CZ), CEO Binance, totiž predpovedá, že Bitcoin v blízkej dobe dosiahne úroveň 16 000 dolárov.

Najvyššia hodnota za posledných 18 mesiacov

CEO spoločnosti Binance je jedným z najvplyvnejších ľudí v oblasti kryptomien. CZ ostáva na svojom Twitterovom účte „bullish“. Nedávno predpovedal, že BTC sa dostane na úroveň, ktorú sme nevideli už dlhých 18 mesiacov – 16 000 dolárov.

Koho presne má namysli tým číslom „1,4 miliardy“, nie je jasné. Globálna krypto-komunita je totiž oveľa menšia. Je možné, že generálny riaditeľ Binance zahrnul do tohto čísla veľkú časť Číny, ktorá sa do hry zapojí s obnoveným entuziazmom.

CEO Binance nie je bullish len na BTC, ale aj na vzťah medzi Čínou a kryptomenami. Nedávno burza otvorila kanceláriu OTC pre čínskych obchodníkov a Zhao uviedol Alipay a WeChat ako nástroje na kúpu BTC. Okrem toho spoločnosť Binance otvára novú kanceláriu v pevninskej Číne, aby sa chopila zvýšeného dopytu po službách súvisiacich s kryptomenami.

V minulosti mali predpovede tejto osoby tiež zlé okamihy, najmä keď BTC bleskovo spadol z úrovne 10 000 dolárov. Krátko predtým bol CZ presvedčený, že obchodníci budú ľutovať predaj pod 10 000 dolárov a pravdepodobne už nikdy neuvidia štvorcifernú sumu BTC.

Lukratívny obchod s BTC futures

Ako môžeme vidieť, Changpeng Zhao je aktuálne veľkým zástancom BTC. Na jednej strane je to preto, lebo čím je vyššia cena BTC, tým sa viac obchoduje a tým viac profitujú krypto-burzy. Na druhej strane – čo sa zdá byť dôležitejšie – Binance teraz bojuje o najvyššiu pozíciu v obchodovaní s BTC futures, jedným z najväčších, najlikvidnejších a najlukratívnejších oblastí trhu.

Avšak rast Bitcoinu nezáleží len na predpovediach vplyvných alebo obyčajných ľudí. Rally na konci roka je jedným z možných termínov, čo Bitcoin už viackrát predviedol, najvýraznejšie v roku 2017. Teraz tomuto scenáru hrá do kariet fakt, že budúci rok nás čaká halving BTC. Fear and Greed index BTC je v súčasnosti uviaznutý v strede na neutrálnej hodnote 50 bodov, čo nedáva znamenie pre žiadny smer. Ostáva nám teda len čakať, akým smerom sa cena bude uberať.

Čo čítať ďalej?

Rýchlejšie vedecké objavy vďaka umelej inteligencii? Onedlho zrejme áno!

Zdroj:
Bitcoinist.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre