bitcoin cash budúcnosti

Čo si myslíme o budúcnosti Bcash-u?

Bitcoin Cash je tu s nami presne mesiac a za ten čas stihol destabilizovať Bitcoin mining pooly, dvakrát raketovo vystúpiť na 1000$ len aby následne padol späť a celkovo mierne zneistiť investorov a obchodníkov.

“Aká je budúcnosť tejto kryptomeny?”

Túto otázku sa nás v poslednej dobe pýta veľa ľudí. Pravdou je, že Bitcoin Cash zažil najúspešnejší štart histórie kryptomien. Ide o prvý altcoin, ktorý hneď po príchode na trh zaujal tretiu priečku  na coinmarketcap.com a navyše si ju dokázal udržať. Je tu však jeden problém. Asi nikto nevie, aká je jeho “skutočná” hodnota.

BCH sa momentálne na burze vymieňa za ~600 dolárov. Okolo tejto hodnoty pivotuje už niekoľko týždňov, zároveň však vykazuje vysokú volatilitu. Napriek tomu, že sa nachádzame v relatívne pokojnom období, Bitcoin Cash skáče ako šialený. Skok na 1000, pád na 500, skok na 700…

Bitcoin vs. Bitcoin Cash

Problém je v tom, že o Bitcoin Cash nikto nemá záujem. Dokonca aj tím vývojárov, ktorí sú zodpovedný za vytvorenie BCH nemá jasnú predstavu o budúcnosti tejto kryptomeny. V BCH od začiatku každý videl iba peniaze zdarma. “Vytvorme fork Bitcoinu, presvedčme ľudí, že má hodnotu, vypumpujme ho a predajme na vrchole.”


Čo je to fork? O tom sa dočítate v našom článku


Veľkou silou BCH mali byť odmeny za jeho ťažbu. Tvorcovia kryptomeny sľúbili veľa Bitcoin Cash-u pre minerov. Práve preto veľká časť Bitcoin blockchainu dočasne prešla na BCH. Momentálne sa už však situácia stabilizovala a nárast hashrate z minulého týždňa v nedeľu padol na desatinu.

Extrémna volatilita BCH vyplýva z neistoty ohľadom “skutočnej” hodnoty tejto kryptomeny. Predsa len, 600$ je trochu veľa. Alebo nie? Nakoľko sa cena tvorí organicky a nakoľko ju držia jej tvorcovia? Môžeme očakávať ďalšiu pumpu na 1000$? To sú otázky, na ktoré neexistuje jednoznačná odpoveď. Môžeme iba hádať.

Bitcoin Cash má oproti Bitcoinu jednu jedinú veľkú výhodu. Rýchle a lacné transakcie. 8MB bloky, zdá sa, naozaj pomohli vyriešiť problémy so škálovaním blockchainu. Na druhej strane, denne táto platobná sieť spracováva iba 20 000 transakcií, čo je desaťkrát menej, než v prípade Bitcoinu. Veľké odmeny za ťažbu zase znížili poplatky, ktoré sú ~100x menšie (v momente písania tohto článku dokonca 1000x menšie ~ 0,1$ vs. 10$).


Zistite viac: Čo je blockchain?


Čo budúcnosť BCH?

Takže ako to budes kryptomenou Bitcoin Cash v budúcnosti? Nuž, kryštáľovú guľu nemáme a veštiť z tarotových kariet sme sa ešte nenaučili. Neradi by sme vás mystifikovali, berte teda tento nepresný odhad s veľkou rezervou.

Ak vezmeme do úvahy vysokú volatilitu a náš (možno nesprávny) názor, že cena BCH je umelo udržiavaná na súčasnej hodnote, do konca roka očakávame veľkú korekciu. Možno až o 80%. Rozhodne neodporúčame obchodovať s touto menou ani ju dlhodobo držať. Je absolútne nevyspytateľná a to riziko za to jednoducho nestojí.

bitcoin cash graf 31.8.2017

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre