Bitcoin Cash – Ako to vyzerá 10 dní po hard forku

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Každý, kto sa zaujíma o kryptomeny, si všimol, že vo štvrtok, 15. 11. 2018, prebehol hard fork Bitcoin Cash. Tento fork však neprebehol v réžii tvorcov BCH. Bola to konkurenčná skupina vedená CoinGeekom, Calvinom Ayreom a Craigom Stevenom Wrightom, ktorá stojí za vznikom BCHSV. Tá túto zmenu iniciovala a zrežírovala. Hneď po forku začala takzvaná hash war medzi pôvodným BCHABC a novým BCHSV.

O vývoji bezprostredne po hard forku sme vás informovali TU.

Bitcoin Cash klesol na nové All-Time Low

Vývoj ceny BCH bol už pred forkom ovplyvnený celkovým vývojom na kryptotrhu. Na grafe nižšie vidíme, že cena klesá skoro lineárne od 7. 11. 2018 a dnes v noci vytvorila novú ATL na hodnote 150 USD. To je pokles o 76,5 %.

Z grafu vyplýva, že vývoj ceny prakticky neovplyvnil ani hard fork z dňa 15. 11. 2018 a ani hash war.

Kto je teda víťazom hash war?

Hash war skončila jednostranným víťazstvom pre Bitcoin Cash (BCHABC). Významné kryptoburzy, ako napríklad Kraken a Coinbase, potvrdili Bitcoin Cash ABC s tickerom BCH ako skutočný Bitcoin Cash.

Spoločnosť Coinbase uviedla niekoľko dôvodov na podporu svojho rozhodnutia vybrať ABC. Jeden z hlavných faktorov bol veľký rozdiel v hashovej sile medzi ABC a SV. Tím Coinbase vysvetlil:

„Už od 15. novembra 2018 sme pozorne sledovali sieť BCH. V komunite sme zistili konsenzus, že reťazec BCH ABC si ponechá označenie Bitcoin Cash (BCH). Coinbase tiež prijme toto označenie pre BCH. Spoločnosť Coinbase urobila toto rozhodnutie na základe viacerých faktorov, vrátane skutočnosti, že ABC má vyšší hashrate a dlhší reťazec proof-of-work.” 

Po výhre a po uznaní sa od kryptobúrz očakávalo, že BCH sa vráti späť na svoje predchádzajúce úrovne podpory vo výške 250 a 300 USD. Napriek tomu cena naďalej klesala a nakoniec dosiahla nové ročné minimum na úrovni 150 USD. (V čase písania tohto článku bola cena BCH 176 USD).

Tip redakcie: Pozrite si tiež video nabité informáciami z dielne Kryptomagazínu TU.

Čo bude ďalej s BCH, môže sa obnoviť?

Obzvlášť prudký pokles cien BCH naznačuje, že investori majú stále pochybnosti o trende rastu BCH, pričom zástupcovia SV neustále ohrozujú spoločnosť ABC aj členov komunity Bitcoin Cash. V nasledujúcich týždňoch by však mohol konflikt medzi ABC a SV výrazne ustúpiť, keďže Calvin Ayre oficiálne vyhlásil, že BCHSV už nechce byť považovaný za fork Bitcoin Cashu.

Keď sa okolnosti okolo BCH stabilizujú a keď sa konflikt medzi ABC a SV dematerializuje, kryptomena môže opäť nájsť obnovenú hybnosť a nový štart, ktorý môže pozitívne ovplyvniť jeho strednodobý cenový trend.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.