Bitcoin klesne pred dalším bullrunom. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Mnoho indikátorov ukazuje na prepredané hodnoty a extrémne minimá. On-chain metriky taktiež poukazujú na formovanie dlhodobého dna, no to ešte neznamená, že spotová cena nemôže ďalej klesnúť. Zdá sa, že stále existuje riziko, že Bitcoin spadne pod 20 000 dolárov predtým, ako opäť začne rásť.

Mnohí analytici vedú diskusie o tom, či dno 17 600 dolárov bolo pre Bitcoin konečnou zastávkou, alebo budeme svedkami posledného prepadu. Formovanie dna už prebieha, no stále sme len v počiatočnej fáze tohto procesu.

Jednou zo zaujímavých metrík, ktorá potvrdzuje toto tvrdenie, je LTH SOPR SMA20 (LTH – long term hodlers, SOPR – Spent Output Profit Ratio, SMA – simple moving average). Táto metrika od CryptoQuant predstavuje 20-dňový jednoduchý kĺzavý priemer ukazovateľa vynaloženého výstupného zisku dlhodobých držiteľov.

Bitcoin formuje dlhodobé dno
Bitcoin formuje dlhodobé dno. Zdroj: CryptoQuant

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Analytik vysvetľuje, prečo Bitcoin čoskoro začne rásť

Spadne Bitcoin opäť pod 20 000 dolárov?

Ako vidíme na grafe vyššie, metrika začala dosahovať extrémne nízke hodnoty, čo potvrdzuje blížiace sa dno. Ide však len o počiatočnú fázu formovania dna, keďže v minulosti sa táto metrika vyskytovala pod úrovňou 1 dlhodobo a vždy išlo o proces, ktorý trval minimálne niekoľko mesiacov.

Výnimkou je marec 2020, keď masívne stimulovanie ekonomiky dopomohlo ku krátkodobému výstrelu všetkých cien. Teraz je však situácia iná a dopyt stále nedominuje. Je tak možné, že kým cena sformuje dlhodobé dno, môže nás čakať prepad pod 20 000 dolárov a prípadne aj pod posledné minimum 17 600 dolárov. Išlo by tak o posledný prepad pred budúcim bullrunom.

Mohlo by ťa zaujímať: Aká bude cena Bitcoinu do roku 2030? Súhrn predikcií expertov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance