Bitcoin a metrika hodl waves.
Bitcoin a metrika hodl waves. Zdroj: Shutterstock.com/Flabygasted

Podľa známeho analytika sa Bitcoin dostal do zóny, v ktorej bol v histórii iba 4-krát a tento signál predstavuje formovanie dlhodobého dna a ideálnu nákupnú príležitosť. To by mohlo v konečnom dôsledku znamenať, že koniec korekcie sa blíži a cena hlavnej kryptomeny bude opäť rásť.

Bitcoin bude rásť

Analytik TechDev nedávno sledoval metriku HODL Waves, ktorá hovorí o veku mincí na bitcoinovej sieti. Ako vidíme nižšie na tweete, táto metrika dosiahla extrému hodnotu, na ktorej sa aktuálne nachádza. Túto hodnotu metrika zaznamenala len niekoľkokrát v minulosti a vždy predstavovala formovanie absolútneho dna korekcie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Glassnode: súčasný rast Bitcoinu je pasca!

Bitcoin v rukách hodlerov

Hodleri sú aktuálne dominujúcou skupinou na trhu s bitcoinami. Graf nižšie zobrazuje klastre držiteľov podľa toho, ako dlho sa mince z ich peňaženiek nepresunuli. Ako vidíme nižšie, klastre, ktoré presúvali mince do 1 roka, dominujú práve v časoch, keď cena rastie.

Bitcoin: HODL vlny
Bitcoin: HODL vlny. Zdroj: Glassnode

Znamená to, že mince sa viac v sieti presúvajú a používatelia sú aktívnejší. Preto rastie aj počet aktívnych adries. V aktuálnej situácii nevidíme nárast týchto klastrov a preto nemôžeme hovoriť o indikátore, ktorý hovorí o rastúcom trende. V budúcnosti, ak tieto klastre budú do jedného roka preberať iniciatívu, bude to predzvesť prehriateho rastúceho trendu.

Mohlo by ťa zaujímať: Aká bude cena Bitcoinu do roku 2030? Súhrn predikcií expertov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance