Bitcoin atakuje 9000 $ - ako vysoko ešte môže ísť?
Bitcoin atakuje 9000 $ - ako vysoko ešte môže ísť? Zdroj: shutterstock.com/TravisWolfe

Tento rok sa zatiaľ nesie v znamení pádov. Za posledné tri mesiace sme boli svedkami takmer 75% priemerného poklesu hodnoty coinov. V poslednej dobe však, zdá sa, svitá na lepšie časy. Bitcoin sa spamätal a z 6500 $ za dva týždne vyrástol na 9000 $ (dotyk nastal dnes ráno).

Obdobie pádov je už za nami?

Dajme si však pozor na predčasnú radosť. Stúpajúca hodnota kryptomien a tým pádom aj vášho portfólia môže spôsobiť eufóriu. Nezabúdajme však na fakt, že všetko čo ide hore, musí ísť aj dole. Toto staré múdro sa potvrdilo už vela krát.

Trh má potenciál rásť. Každé percento vábi nových a nových špekulantov a investorov, ktorí do kryptomien pumpujú peniaze. Kupujúci prevažujú nad predávajúcimi a problémy, ktoré sužovali Bitcoin na konci minulého roka (vysoké poplatky za prevody) budú vďaka Lightning Network čoskoro vyriešené.

Viac o technológii Lightning Network a jej predpokladanom nasadení si môžete prečítať tu.

Čo na súčasnú situáciu hovoria profesionáli?

Na našom trading webe spolupracujeme s profesionálnymi obchodníkmi a publikujeme ich Technické analýzy. Podľa najnovšej analýzy sa zdá, že Bitcoin má potenciál dosiahnuť
10 500$. Táto hladina v minulosti slúžila ako silná rezistencia a Bitcoin bude musieť chvíľu konsolidovať, aby ju mohol prekonať.

Prečítajte si celú analýzu, ak chcete vedieť viac.

Je vhodný čas na nákup?

analyza bitcoin
Graf 6H Bitfinex..

Ideálny čas na nákup bol pred dvoma týždňami a písali sme o tom niekoľkokrát. Teraz by bolo vhodné vyčkať na menší pullback (možno bo dosiahnutí 10 500$?) a kúpiť dip. Je však náročné predikovať dno takže naša rada znie:

Nakupujte priebežne. Vždy, keď kryptomeny klesajú vyčkajte na vhodný moment. S tým vám pomôžu naše analýzy. Návod na to, ako nakúpiť kryptomeny, nájdete tu. A hlavne, prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu) alebo nás sledujte na facebooku, nech vám nič dôležité neujde.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance