ETH musí bojovať so silnou konkurenciou
ETH musí bojovať so silnou konkurenciou. Zdroj: Shutterstock, stockphoto-graf

Binance

Ethereum je nepochybne stále kráľom sektoru DeFi. Vynárajú sa však názory, že vláda ETH čoskoro skončí. Ukazujú to najmä úspechy blockchainov, ktoré podporujú inteligentné kontrakty ako napríklad Terra, Avalanche či Solana.

Prečo dominancia ETH klesá?

Ukazuje sa, že postavenie protokolov Terra, Avalanche a Solana môže v roku 2022 výrazne nabrať na sile. Podiel Etherea v sektore DeFi bol začiatkom roka 2021 na úrovni takmer 100 %. Koncom roka 2021 však tento údaj klesol až o 35 %!

Pred nedávnom sme vás o tomto výraznom poklese Etherea informovali v našom článku, kde svoj názor uviedol výkonný riaditeľ JPMorgan Nikolaos Panigirtzoglou.

Viac si môžete prečítať tu: Výkonný riaditeľ JPMorgan varuje investorov pred medvedím scenárom ETH v roku 2022

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Motivácia investorov k využívaniu protokolov Terra, Avalanche a Solana jednoducho rastie a odzrkadľuje to prílev financií do týchto projektov.

Ethereum je v určitých ukazovateľoch ďaleko za svojou konkurenciou. Jeden zo základných ukazovateľov, kde Ethereum jasne zaostáva, je počet transakcií, ktoré blockchain vykoná v priebehu sekundy.

ETH dokáže vygenerovať 15 až 45 transakcií za sekundu. V prípade konkurencie je to úplne odlišný údaj. Terra alebo Solana sú schopné vykonať 1 000 TPS, resp. 50 000 TPS. Ďalším obrovským problémom sú extrémne vysoké transakčné poplatky. Sieť s týmto problémom zatiaľ úspešne bojuje prostredníctvom významnej aktualizácie EIP-1559, no na konkurenciu to nestačí. Poplatky v sieti Solana sú mnohonásobne nižšie.

A toto sú všetko faktory, ktoré ani v budúcnosti po vyriešení škálovateľnosti a prechodu na Ethereum 2.0, nemusia stačiť.

Aktuálne sa potvrdzujú tvrdenia predstaviteľov Bank of America v prípade blockchainu Avalanche, ktorý podľa nich poskytuje dôveryhodnú alternatívu v Ethereu. Od tohto vyhlásenia sa TVL projektov v blockchaine AVAX zvýšil o viac ako 11 miliárd USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre