Dan Tapeiro Bitcoin bull

Bitcoin v roku 2020 opäť ukázal, že patrí medzi top investície a konečne sa dotiahol na svoje historické maximum z roku 2017. Aktuálne mu síce stále chýba pár stoviek dolárov, no každému je jasné, že toto nie je koniec. Myslí si to aj spoluzakladateľ Gold Bullion International Dan Tapiero, ktorý v podcaste Anthony Pompliana spravil naozaj zaujímavé predikcie.

Tapiero si myslí, že zlato v najbližších dvoch rokoch zdvojnásobí svoju hodnotu. Zo súčasných 2000 $ by sa malo dostať na 4000 $. Ak sa tak stane, Bitcoin podľa neho predvedie oveľa väčšie rallye a dostane sa na 300-500 tisíc dolárov. To je 15-25x rast!

Taktiež dodal, že nikto vo svete zlata toto tvrdenie nerozporuje. Nikto okrem Petra Schiffa, ktorý nedávno svoj Twitter zaplavil poznámkami o Bitcoine.

Môže vás zaujímať: Prečo Stellar spravil 140% zisk? Oplatí sa ešte nakúpiť?

Ďalší veľký bullrun spôsobia inštitucionálni investori

Inštitúcie podľa Tapiera postupne presunú 10-15% svojich portfólií. Inštitucionálni investori v súčasnosti ovládajú približne 100 biliónov dolárov. To je 10-15 biliónov pre Bitcoin! Odtiaľ tiež vychádzajú jeho výpočty.

I keď musíme dodať, že toto nie je dobrá matematika. Ak by investori skutočne do Bitcoinu natlačili 15 biliónov, jeho kapitalizácia by bola podstatne vyššia. Približne 4 milióny BTC boli za posledných 12 rokov stratené, no stránky ako coinmarketcap ich stále započítavajú do celkovej kapitalizácie. Veľa BTC vlastnia aj HODLeri, ktorí tak skoro neplánujú predávať. Ak sa teda naozaj vyplní Tapierova predikcia, a inštitúcie doň investujú 10-15 biliónov, cena BTC pôjde vysoko nad milión dolárov.

Ľudia za 10 rokov stratili 75 miliárd v Bitcoinoch! Kde sú všetky tie mince?

Ďalšie osobnosti súhlasia s Tapierom

Aj ďalší analytici majú na Bitcoin rovnaký podhľad. Tom Fitzpatrick, riaditeľ Citifxtechnicals, finančného produktu New Yorskej banky Citibank, nedávno zverejnil svoju predikciu. Myslí si, že Bitcoin  v priebehu roka dosiahne 318 000 $.

CIO spoločnosti Chain Capital je tiež bullish. Pre agentúru Reuters povedal, že Bitcoin podľa neho v roku 2021 prekoná 100 000 $ a mohol by ísť až na 288 000 $.

Moderátor CNBC Jim Cramer má od Bitcoinu taktiež veľmi veľké očakávania. Zatiaľ čo v roku 2017 bol proti tejto kryptomene, teraz v ňom už vidí potenciál. Uvedomil si, že Bitcoin je dobrý hedge proti inflácii a taktiež je to technológia, ktorej dobre rozumejú mladí ľudia.

Obchodujete na burze? V tom prípade sa vám určite zíde pomoc od profesionálnych obchodníkov. V našej VIP skupine pravidelne analyzujeme Bitcoin a k tomu 10-15 altcoinov každý týždeň. Prístup k analýzam teraz môžete získať s Black Friday zľavou až 75%. 

Vyskúšať si naše analýzy môžete na dva týždne iba za 69 kč (2,3€). Prípadne si môźete zakúpiť členstvo na 1-3 roky.

>>>Pozrieť si zľavy<<<

Zdarma sme pre vás sprístupnili jednu analýzu z VIP skupiny

Analýza BTC, ADA, TRX, XTZ, VET – trh stále nie je prehriaty

Na záver ešte pripájame Pomplianov podcast s Danom Tapierom: