Binance niekoľko hodín mimo prevádzky – burza poprela hackerský útok
Binance niekoľko hodín mimo prevádzky – burza poprela hackerský útok Zdroj: shutterstock.com/IrynaBudanova

Tento článok je preložený z českého originálu, kt. nájdete na kryptomagazin.cz

Známa kryptomenová burza Binance je už niekoľko hodín mimo prevádzky. Podľa oficiálneho vyjadrenia na Twitteri je to z dôvodu nečakanej komplikácie pri aktualizácii serverov. 

Medzitým sa vyrojili špekulácie na rôznych fórach, že sa jedná o hackerský útok. Hongkongská burza tieto špekuláce poprela. Burza najprv pred cca dvanástimi hodinami oznámila, že niektorí užívatelia môžu mať problém s dočasným znížením kvality služieb z dôvodu údržby systému.

Potom pred cca desiatimi hodinami vydala burza prehlásenie na svojich webových stránkach, že kvôli značnému navýšení počtu užívateľov a obchodných aktivít musela Binance rozšíriť systém pomocou aktualizácie, ktorá by mala byť dokončená okolo 13.00 nášho času.

K situácii sa na Twitteri vyjadril i CEO Binance, Changpeng Zhao:

„Kvôli nečakanej komplikácii pri aktualizácii serverov a synchronizácii dát došlo k predĺženiu očakávanej doby trvania, avšak nedošlo k žiadnej strate dát.“

Zatiaľ posledný komentár k situácii bol na Twitteri pred asi ôsmimi hodinami. Stále sa nepodarilo synchronizáciu kvôli veľkému množstvu dát dokončiť, očakávaný čas dokončenia je okolo desiatich hodín. Binance ponúka užívateľom možnosť zrušiť posledné objednávky z dôvodu predĺženej doby aktualizácie serverov po dobu 30 minút, predtým, ako sa spustí obchodovanie.

Situáciu okolo burzy naďalej sledujeme a budeme vás informovať. Nepremeškajte žiadne nové správy, a zapnite si možnosť upozornení zvončekom vľavo dole, alebo nás sledujte na Facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance