Binance CEO – „Pokračujte s týmito pi*****ami a delistujeme Bitcoin SV!“

0

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao sa dnes vyjadril k nedávnemu vyhláseniu samozvaného Satoshiho Nakamota – Craigha Wrighta. Craig oznámil, že sa chce súdiť so známou krypto-postavičkou – Hodlonaut – kvôli „poškodzovaniu dobrého mena“ a za akékoľvek informácie, ktoré by pomohli odhaliť jeho skutočnú identitu sľúbil odmenu 72 BSV tokenov (v tom čase cca 5000 $).

Hodlonaut zareagoval vymazaním svojho účtu na Twitteri.

Po tomto oznámení sa hodnota Bitcoin SV začala relatívne rýchlo prepadať. Za posledných sedem dní táto kryptomena zaznamenala 13 % prepad, včera to bolo 20 %. K situácii sa už stihli vyjadriť niektoré zaujímavé osobnosti. Najviac nás zaujal tweet šéfa burzy Binance.

Návod na používanie burzy Binance nájdete tu.

Vo voľnom preklade:

„Craig Wright nie je Satoshi

Pokračujte s týmito P******ami a delistujeme Bitcoin SV!“

Bitcoin Magazine zase vyhlásil:

„Útok na jedného z nás je útok na všetkých! #MySmeHodlonaut“

„Predstavte si, že ste Satoshi. Pod pseudonymom vytvoríte Bitcoin, dáte si maximálny pozor, aby ste neodhalili svoju skutočnú identitu, následne zmiznete, aby ste oslobodili Bitcoin od jeho stvoriteľa.

A potom, o desať rokov neskôr, začnete hroziť a súdiť sa s ľuďmi, ktorí vám neveria.“


Craig Whight chce od Hodlonauta okrem iného aj ospravedlnenie. Jeho list Hodlonautovi napísaný britskou právnou firmou vyžaduje, aby Hodlonaut vyhlásil nasledovné:

„Mýlil som sa, keď som vyhlásil, že Craig Wright nie je skutočný Satoshi. Uznávam, že je Satoshi. Ospravedlňujem sa doktorovi Wrightovi, už sa to nebude opakovať.“

Životopis Craiga Wrighta nájdete v tomto článku.

Kto je Hodlonaut?

Hodlonaut je relatívne známa kryptomenová osobnosť na Twitteri. V roku 2019 vytvoril napríklad úspešnú Bitcoin Lightning Network štafetu, ktorá slúži na propagáciu tejto technológie. V priebehu tohto roka si ju poslali už stovky známych osobností a dostala sa okrem iného aj ku spoločnosti Fidelity, ktorá spravuje viac ako osem biliónov dolárov (presne tak, biliónov – nie miliárd).

Čo čítať ďalej?

Bithumb sa po hacku chváli úspešným externým auditom

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre