Goldman Sachs a Bitcoin
Goldman Sachs a Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, mundissima

Kryptomeny sa čoraz viac dostávajú do povedomia najväčších svetových bánk. Goldman Sachs a ďalšie banky na Wall Street aktuálne skúmajú možnosti pôžičiek, ktoré by boli kryté Bitcoinom.

Goldman Sachs hľadá riešenie pre pôžičky kryté Bitcoinom

Popredné svetové banky v USA na čele s Goldman Sachs hľadajú možnosti, ako využiť najväčšiu kryptomenu ako zábezpeku pri poskytovaní úverov inštitúciám. Banky, ktoré sa zúčastnia tohto plánu, sa nebudú môcť angažovať na spotových trhoch s kryptomenami. Orientovať sa budú najmä na futures a rôzne iné produkty kryptomien.

Projekt by sa mohol spustiť do troch až šiestich mesiacov. Vyjadrenie troch popredných predstaviteľov projektu:

„O úveroch krytých Bitcoinom sme pravdepodobne hovorili asi s poltuctom veľkých bánk. Niektoré z nich to chcú zrealizovať v najbližších troch až šiestich mesiacoch. Zaujímavé je, že niektoré z týchto bánk chcú na poskytnutie úveru vlastné zdroje. Iné banky plánujú syndikovať.“

Goldman Sachs by sa týmto projektom pripojila k ďalším úverovým inštitúciám, ako napríklad Silvergate či Signature. Tieto spoločnosti už oznámili, že plánujú ponúkať hotovostné pôžičky, ktoré sú kryté Bitcoinom.

Mohlo by ťa zaujímať: Adidas zahajuje vstup do metaverza – spolupracovať bude s veľkými hráčmi zo sektoru NFT

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Zapojí sa do projektu burza Coinbase?

V prípadnom pláne figuruje aj americká kryptomenová burza Coinbase, ktorá by mohla poskytovať služby úschovy.

Za vlády Donalda Trumpa bolo využívanie Bitcoinu ako kolaterálu neprijateľným. Šéf úradu pre dohľad nad menou, Brian Brooks, uviedol, že sa kryptomeny dajú prirovnať k hotovosti a banky by ich mohli využívať na úschovu. V každom prípade, ak sa bankovým gigantom podarí zrealizovať tento projekt, pre kryptomeny na čele s BTC to bude ďalší krok vpred.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre