Bakkt má problémy s nízkymi objemami na opciách – Značí to blížiaci sa problém pre kryptomeny?

0

Nie je to tak dávno, čo spoločnosť Bakkt zaviedla do svojho portfólia služieb nový produkt – BTC opcie. Zdá sa však, že investori o tento typ produktu nemajú záujem, a tak sa táto služba stretáva s kriticky nízkymi objemami – dokonca až nulovými!

Blíži sa problém?

Uvedenie spoločnosti Bakkt – fyzicky vysporiadanej obchodnej platformy pre BTC futures – sa dlho považovalo za býčí signál, ktorý by mal pomôcť v budúcom období inštitucionálneho prijatia na vznikajúce kryptografické trhy.

Mohlo by vás zaujímať: Všetci čakajú veľký rast kryptomien – Je však vôbec možný? Tieto faktory musia byť splnené!

Nanešťastie, platforma sa rozbiehala veľmi pomaly a odvtedy nepreukázala žiadne znaky, ktoré by vyjadrovali väčší záujem zo strany obchodníkov.

Nedostatočný záujem o opcie BTC spoločnosti Bakkt môže poukazovať na väčší problém, ktorý trápi trhy. Taktiež to môže byť problém, ktorý nemusí zmiznúť tak skoro.

Nulové objemy napriek rastu BTC

Bakkt – spoločnosť, ktorá je podporovaná materskou spoločnosťou New York Stock Exchange Intercontinental Exchanges (ICE) – prvýkrát spustila svoje BTC opcie začiatkom decembra, čo prišlo len pár týždňov po tom, ako platforma uviedla na trh vysoko očakávaný futures produkt.

Mohlo by vás zaujímať: Vydarený nájazd hackerov – Ďalší úspešný 51 % útok na jeden z forkov BTC

Zavedenie opcií a futures bolo prinajmenšom nevýrazné, pretože ich futures produkt bol počas prvých niekoľkých hodín po uvedení na trh naplnený obchodným objemom v hodnote niekoľko tisíc dolárov, ktorý v nasledujúcich dňoch a týždňoch rástol iba postupne. Je však dôležité poznamenať, že objem obchodovania futures v poslednom čase výrazne stúpol, zatiaľ čo o opcie je nulový záujem.

Posledné údaje zo Skew – analytickej platformy zameranej na trh krypto-derivátov – naznačujú, že uplynulo desať dní od posledného obchodovania s BTC na tejto platforme. Hovorili o tom v tweete, pričom odkazovali na graf znázorňujúci objem, ktorý uvádza objemy od zavedenia tohto produktu na platformu Bakkt.

Mohlo by to značiť problém…

Keďže spoločnosť Bakkt bola postavená na obsluhe veľkých klientov, jej nedostatok obchodných objemových signálov naznačuje, že títo veľkí hráči sa ešte nedostali na krypto-trhy, prípadne o ne nemajú veľký záujem.

Mohlo by vás zaujímať: 4 kľúčové faktory potrebné pre zamestnania budúcnosti – Ktoré odvetvia budú prosperovať?

Je jasné, že inštitucionálne prijatie nie je niečo, čo sa stane cez noc. Je to dlhý proces. Je však dôležité poznamenať, že dlhodobý význam prítomnosti spoločnosti Bakkt na krypto-trhoch je významný aj napriek aktuálnemu nezáujmu.

Akonáhle sa veľkí investori začnú zaujímať o kryptomeny a budú premýšľať o investovaní do BTC, dostupnosť bezpečnej, poistenej a serióznej platformy im umožní čo najjednoduchší a najplynulejší prechod na tieto trhy.

Prečítajte si viac o opciách

Vieme ako prví! Prvé BTC opčné kontrakty budú spustené už o 2 mesiace

Čo čítať ďalej?

Svetová ekonomika má problémy, no Bitcoin prosperuje – Toto sú hlavné dôvody

Zdroj:
cryptoslate.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre