Svetová ekonomika má problémy, no Bitcoin prosperuje – Toto sú hlavné dôvody

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Čoraz častejšie sme svedkami toho, že ľudia vyhľadávajú Bitcoin a kryptomeny ako uchovávateľa hodnoty aj napriek jeho volatilite. Fiatové meny niektorých štátov už neznamenajú istotu hlavne kvôli veľkej inflácii.  V článku vám túto problematiku priblížime.

Ľudia hľadajú alternatívy…

O myšlienke, že BTC a iné kryptomeny môžu fungovať ako uchovávateľ hodnoty proti slabnúcej globálnej ekonomike sa stále diskutuje. Užitočnosť kryptomien na miestach, kde sú už ekonomiky pod tlakom, ako napríklad Venezuela a Hongkong, sa prejavuje v objeme obchodovania.

V niektorých problémových krajinách sa občania trápia kvôli svojim úsporám, pričom držanie fiatových mien sa vďaka hyperinflácii a iným geopolitickým dôvodom stáva rýchlo neefektívnym. Nepokoje vo Venezuele, hospodárske ťažkosti v Argentíne a vládne protesty v Hongkongu spôsobili, že občania hľadajú alternatívne úložiská hodnoty.

Podľa údajov z obchodnej platformy LocalBitcoins, je nárast objemu obchodovania najčastejší v krajinách, ktoré čelia problémom v ekonomike – najmä krajiny v Južnej Amerike. Údaje porovnávajúce roky 2019 až 2018 tiež ukazujú, že s trápiacou sa ekonomikou vzrástol objem obchodovania s BTC.

Venezuela, Petro a BTC

Problémy, ktorým Venezuela čelila do roku 2019, boli sledované svetovými médiami. Socialistický režim Nicolasa Maduru čelil občianskym nepokojom a pokusom o štátny prevrat. To poslalo hodnotu miestnej meny bolivaru takmer na úplné dno. Táto mena prakticky úplne stratila svoju hodnotu.

Bitcoin sa tak stal populárnou voľbou pre Venezuelčanov, ktorí sa pokúsili zaistiť hodnotu svojich peňazí. Venezuelský prezident predstavil ako riešenie kryptomenu viazanú na ropu s názvom Petro. To taktiež pomohlo vzdelávať miestnych ľudí o kryptomenách.

Bitcoin na vzostupe

Ďalším zaujímavým trendom, ktorý si treba všimnúť v rámci tejto skupiny problémových krajín je to, ako sa ich objemy obchodov zvýšili od roku 2018 do 2019. V prípade Venezuely bol ich rast do roku 2019 pomerne nízky, vzrástol iba o 33 percent.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Krajinou, ktorá zaznamenala najväčší nárast objemu na LocalBitcoins v roku 2019, bol Egypt s takmer 70 percentným rastom. Objemy Hongkongu a Iránu v skutočnosti klesli od roku 2018. Mohlo by to mať však veľa spoločného s reguláciami prijatými príslušnými vládami, ktorých cieľom je zrušiť obchodovanie s BTC a kryptomenami ako takými.

Dôkazy, ktoré poskytli LocalBitcoins, vykresľujú zaujímavý obraz. Bitcoin sa čoraz častejšie vyhľadáva ako úložisko, resp. uchovávateľ hodnoty aj napriek svojej volatilite. Ekonomické problémy krajín mu tak výrazne nahrávajú do kariet a zvyšujú jeho popularitu.

Čo čítať ďalej?

Zaznamenali sme BTC transakciu v hodnote $1 miliardy! Niečo sa chystá?

Zdroj:
beincrypto.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre