5 dobrých dôvodov pre odpočinok počas Veľkonočných sviatkov.
5 dobrých dôvodov pre odpočinok počas Veľkonočných sviatkov. Zdroj: shutterstock.com/ImageFlow

Či veľkonočný zajac vyženie medveďa z marketu neviem, ale sviatky jari a kresťanské oslavy zmŕtvychvstania Ježiša sú opäť tu. Či dôjde i k oživeniu Bitcoinu zatiaľ isté nie je, ale prečo si jednoducho nedopriať trochu odpočinku a pohody?

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Kytka.

Urobte si pohodlie a doprajte si na chvíľu kľud od sledovania grafov a podobných činností, ktorým sa venujete. Každý deň prináša nepreberné množstvo informácií, podnetov i práce. Občas sa nám môže zdať, že sa to na nás valí zo všetkých strán a my nestíhame. Paradoxom je, že práve v takej chvíli je často tým najlepším riešením urobiť si pauzu a vyčistiť si hlavu.

Prečo odpočívať

1) Prevencia stresu

Všetci sme iste počuli o strese a jeho nebezpečí. Nielen obchodovanie na burze kryptomien, ale i akákoľvek iná práca môže byť stresujúca. Odpočinok samozrejme nie je riešením všetkých príčin stresu, ale určite neuškodí. S tým súvisí i nasledujúci bod.

2) Zdravie

Až 70 % pracovných neschopností je zapríčinených chorobami, ktoré majú súvislosť so stresom (zdroj). Ak je záťaž na človeka vysoká, tak je dostatok času na zdravý spánok, relaxáciu a uvoľnenie bezpochyby tým najlepším, čo možno za daných okolností urobiť pre svoje zdravie.

3) Výkonnosť

Dlhodobé zaťaženie má negatívny vplyv na výkonnosť. Je však otázkou, kedy už je zaťaženie možné považovať za dlhodobé. Podľa môjho názoru stačí robiť nejakú, predovšetkým psychickú činnosť hodinu až dve a už to nejde tak dobre, ako na začiatku. Pokiaľ si však dáme na chvíľu pauzu, tak to pôjde opäť veľmi dobre. V dlhodobom meradle je to podobne.

V každom prípade platí, že dostatok odpočinku je dôležitý pre kvalitu a rýchlosť našej práce.

4) Psychická pohoda

Keď sa vyspíte “doružova” a doprajete si sem tam trochu príjemného odpočinku i behom dňa, tak sa určite budete cítiť veľmi dobre. Vaša psychická pohoda sa zvýši, pretože sa budete cítiť príjemne, odpočinuto a plní energie.

5) Načerpanie síl pre posun dopredu

Vedeli ste, že podľa starej legendy o Buddhovi, tento princ, ktorý sa rozhodol opustiť palác a hľadať osvietenie (ak chcete prebudenie), dosiahol svoj cieľ až potom, čo prerušil pôst a doprial si trochu odpočinku, hygieny a pohodlia? (zdroj) Do akej miery je tento príbeh pravdivý si netrúfnem odhadovať, ale určite je to veľmi zaujímavá ukážka, ako môže byť úplne obyčajný odpočinok účinný pre dosahovanie vašich cieľov.

Mohlo by vás zaujímať: Čo je úspech a ako ho dosiahnuť

Záver

Som si istý, že každý z vás určite vie najlepšie sám, čo práve vám pomáha, aby ste sa cítil/a vyrovnane a príjemne. A pokiaľ snáď predsa len ešte nemáte stres tak úplne pod kontrolou, čo sa samozrejme môže niekedy stať každému z nás, tak rozhodne neváhajte začať poriadnym veľkonočným odpočinkom.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance