ANKETA – Je toto koniec Bitcoin rallye a začína medvedí trh alebo iba korekcia

0

Trh kryptomenami od nedele klesá a cena Bitcoinu dnes padla o 10 000 $. V komentároch a na sociálnych sieťach sme si hneď všimli veľa ľudí ktorí toto rallye považujú za ukončené. „Bolo to pekné, Bitcoin stúpol na 40 000 $ a teraz bude až do konca roka padať.“ Tento názor sa dnes medzi nováčikmi šíri rýchlejšie, ako koronavirus. A nemôžeme im to vyčítať. Veď prepad o 25% za jediný deň jasne ukazuje, že hore tak skoro nepôjdeme. Alebo nie?

BTC korekcia
BTC korekcia

Kedy sme naposledy videli takýto prepad?

Nuž, je vhodné poznamenať, že podobných poklesov ceny sme v posledných rokoch zaznamenali hneď niekoľko. Posledný prišiel na začiatku septembra 2020, keď Bitcoin stratil podporu na hladine 12 000 $ a následne klesol až pod 10k.

Inštitucionálni investori na čele s firmou Microstrategy to naplno využili a lacno nakúpili hromadu Bitcoinov. Čo nasledovalo už všetci vieme. Bitcoin stúpol na štvornásobok svojej hodnoty, a to bez výraznejšej korekcie!

Môže vás zaujímať: Detailný návod na anonymné používanie Bitcoinu v roku 2021 – Vláda vás nevyčmuchá!

Takže korekcia alebo koniec parabolického trendu?

Tej sme sa dočkali v podstate až dnes. Niekto oslavuje a niekto zase plače. Ľudia začínajú mať strach, pretože ešte nedávno sa všade hovorilo o útoku na 100 000 $ či pol milióna, rovnako ako to boli v januári 2018, a zrazu prišiel tento dump. Takže… je toto koniec rastu Bitcoinu a čaká nás dlhý medvedí trh, alebo sa trh iba čistí od prepákovaných pozícií a po korekcii (ktorá môže trvať ešte mesiac) pokračujeme v nastolenom trende?

Je toto koniec parabolického rastu alebo iba korekcia?

View Results

Loading ... Loading ...

Aké sú vlastne konkrétne dôvody, ktoré spustili túto korekciu / otočenie trendu? O dvoch hlavných príčinách dnešných výpredajov sa dočítate v tomto článku:

Testujeme 30 000 $! Vieme, prečo pokračuje prepad Bitcoinu – $2,7 miliardy likvidácií

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre