Anketa čo čaká Bitcoin
Anketa čo čaká Bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/AtlasbyAtlas Studio

Bitcoin zažíva najnudnejšie obdobie od roku 2015. Jeho cena sa od posledného poklesu z júna 2022 drží ako magnet na hodnote okolo 20 000 dolárov. Jediné väčšie, aj to iba lokálne, výkyvy boli spôsobené napríklad pri ohlásení inflácie alebo iných dôležitých dát v USA. V dnešnom článku môžeš sám zahlasovať v ankete, aký scenár očakávaš.

Konečne rast?

Okrem roku 2015 bola podobná konsolidácia zreteľná na grafe ešte počas roka 2018 a hlavne začiatkom roka 2019. V oboch prípadoch po skončení akumulácie sa cena pohla už iba smerom hore a začal sa rastúci trend. Bullish scenár podporujú aj vyjadrenia niekoľkých analytikov, ktorí naznačujú, že keďže FED už dal dopredu vedieť, o koľko sa budú zvyšovať sadzby do konca roka, môže Bitcoin znovu narásť.

Nerozhodnosť Bitcoinu
Nerozhodnosť Bitcoinu. Zdroj: shutterstock.com/shevtsovy

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čo ak nás čaká najhoršie?

Na druhej strane, stále na trhoch číha nástraha v podobe takzvaných stredne veľkých hráčov (Celsius a ďalšie fondy), ktoré sú na pokraji krachu alebo požiadali o ochranu kapitálu pred veriteľmi v dôsledku poklesov a veľkých strát v portfóliách. Silné likvidačné pásmo sa môže nachádzať na hodnote okolo 10 000 až 16 000 dolárov, kde sa Bitcoin minimálne krátkodobo môže dostať. V dôsledku vysokej inflácie nie je ani zažehnaná prípadná globálna kríza, ktorá môže podobne ako v roku 2020 strhnúť dole celý kryptomenový aj akciový svet. V tomto prípade rovnako môže nastať veľký pokles.

Aký je tvoj názor na ďalší cenový vývoj Bitcoinu? Hlasuj v našej ankete:

Akým smerom sa pohne Bitcoin?

View Results

Loading ... Loading ...

Prečítaj si aj: Dnes sa tvoria budúci kryptomenoví milionári. Budete medzi nimi?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance