ANALÝZA – Trhy odmietajú rezistencie – Bitcoin pretína 7 000 USD

1

Už dopoludnia zahájil Bitcoin dnešný deň zaujímavým rastom, zatiaľ čo ostatné kryptomeny stále čakali. Popoludní sa už rozbehli so zaujímavými ziskami aj ostatné altcoiny. Rovnako dnes rastú aj indexy a zlato. Znamená to, že sa blýska na lepšie časy?

Bitcoin udržal 7 000 USD

Niekoľko dní sme boli v nepríjemnej situácii, keď 50 % špekulantov očakávalo zostup Bitcoinu späť na 5 400 USD a zvyšok výstrel na 7 800 USD – teda späť na úroveň pred strachom z pandémie.

BTC/USD
BTC/USD

Pre mňa bolo extrémne dôležité sledovať správanie sa ceny a algoritmy na Bitmexe orderbooku presne okolo 7 000 USD. Keď sa pozrieš na niekoľko dní dozadu, tak vidíš, že vždy z tejto ceny prišiel prudký dump. Trh extrémne zrýchlil na minútovej svieci a následne prišiel prudký zostrel.

Dnešný rast je iný, podporený limitnými príkazmi, ktoré algoritmy starostlivo vsádzajú do orderbooku a zároveň market príkazy vykrývajú prudké shorty (to je vidieť na knôtoch zospodu).

Prepálené a divergentné indikátory

Z pohľadu technickej analýzy je aktuálny rast menej pravdepodobný, pretože CCI je na daily v dvojitej bearish divergencii a dostáva sa do prepredanej oblasti. ETH k doláru už v prepredanej oblasti aktuálne disponuje 15% rastom.

BTC divergence
BTC divergencia

Zároveň môžeš vidieť na grafe aj hranu trendovej čiary, kde bude veľmi dôležité sledovať, či príde odraz. Výhodou nelikvidného trhu je, že ak veľkí hráči vypnú shortselling, tak trh môže rásť pomerne dlho, kým sa rozhodnú vziať zisky a trh totálne zhodiť.

Možnosti tradingu

Aktuálna situácia určite nie je pre swing trading, pretože sa nachádzame na hrane trendovky, na PoC akumulačných objemoch (no trading zone) a zároveň dvojitá bearish divergencia a prepredaná oblasť. To je dosť indikátorov na to, aby sme neotvárali swingové pozície na hrane 7 000 USD.

Osobne sa aktuálne sústreďujem na pákové obchody v smere trendu, keď Bitcoin udržal 7 000 USD s cieľom 30 – 50 USD na obchod. Zaujímavý swing trade sa javí na Ethereu, ktoré pravdepodobne dôjde na 185 USD. Ale túto analýza by som si nechal na samostatný článok.

Aktuálne vidím rast BTC k 7 200 USD. Bude potrebné sledovať reakcie s trendovou a širokou rezistenciou. Pre hodlerov by som umiestnil nákupky na spodnú akumulačnú zónu okolo 6 400 USD, kam sa vrátime, až budú indikátory chladnúť.

Páčila sa vám táto analýza? Tu si môžete zakúpiť naše spoločné členstvo Trading11 a Crypto Kingdom. Spojili sme sa, aby sme vám priniesli tú najlepšiu službu pre traderov v  Česku a na Slovensku.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Ján Čuraj.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Mucha Puk

Mne sa paci ako sa tu snazite kvazi analyzovat trh a pouzivat vyrazy ako Dizervifikacia,Poc akumulacnych objemoch…ale kazdemu je jasne ze s trhom hybe par velkych hracov ako sa im zachce.S podstaty BT by mala byt cena pri celosvetovej krize aka nema obdoby milion a on sa ti nam chudak prepadol pred nedavnom o polovicu.Teraz vsetci nakupujme lebo atakuje 7000 🙂