pokles prepad

Minulomesačný prepad BTC až na 3 800 USD značí o jasnom bearish trende. Prepadol sa na niekoľkoročné najnižšie hodnoty. Je možné, že sa na túto hodnotu opäť pozrieme?

V súčasnosti cena konsoliduje na úrovni medzi 6 000 až 7 000 USD. Menšia bullish sila na trhu síce je, ale cenový retracement patrí k štandardnému vývoju na trhu. Po tak veľkom prepade z 10 000 USD sa dal očakávať retracement minimálne na 6 000 USD. Je táto hodnota konečná, alebo budeme ďalej rasť? Podľa teórie Elliot wave rast z posledných dní bola len korekčná 4. vlna a mal by nasledovať ešte jeden cenový pokles, ktorý môže byť zakončený nepochybne hlboko pod 4 000 USD.

5.4.2020 analýza bitcoinu, elliot wave

V hre je aj možnosť, že sa vytvorí dvojité dno a cena sa od 3 800 USD odrazí. Prečo teda nemusí spadnúť nižšie? Pokiaľ je 3. vlna veľmi dlhá, tak posledná piata môže byť kratšia. Často sa v takomto prípade vytvára dvojité dno. Dokonca niekedy nemusí dôjsť ani na vrchol 3. vlny.

Možno ťa bude zaujímať: ANALÝZA – Bitcoin pred silnou rezistenciou – Prerazí 7 000 $?

Volume klesá, chystá sa veľký pohyb?

Cena BTC po odraze od 3 800 USD sa za niekoľko dní zdvojnásobila. Na grafe volume obchodov jasne vidno vysoký záujem o nákup. Čo však, keď upadá? Pripravuje sa ďalší veľký pohyb.

BTC objem obchodov. Zdroj: Skew

Nízky dopyt po kúpe zo strany retailových investorov a zvyšujúci sa prílev kapitálu do USDT a iných stable mincí vo všeobecnosti naznačuje, že investori sa v najbližšom období pripravujú na ďalší veľký pokles. Ako teda pristupovať k tradingu v týchto ťažkých časoch? Ďalší prepad môže prísť naozaj nečakane a v ten najnevhodnejší moment. Je teda dôležité si ochrániť vaše portfólio pred prílišnými stratami.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
gerf654sgarf564

A nestane sa tak.