bitcoin-analýza

Verím, že teraz všetci netrpezlivo čakajú, čo sa bude na trhoch diať a či nejde len len o býčiu pascu, po ktorej trh potom väčšinou prudko padá. Prevažná časť pohybových indikátorov hovorí stále o prekúpenom trhu. Avšak v bullmarkete to trh silno ignoruje.

BTC/USD

Hodinový graf BTC/USD
Hodinový graf BTC/USD

Na hodinovom grafe aktuálne sledujem hornú hranu trendovky, ktorá by cenu mala stiahnuť. Dôležitá bude reakcia býkov, či nechajú cenu zosekať, alebo nahodia svoje hradby.

ETH/USD

Hodinový graf ETH/USD
Hodinový graf ETH/USD

ETH je neskutočne silné hlavne vďaka spoločnej korelácii altcoinov s Bitcoinom. Keď sa pozrieš na objemy, ktoré sú rastové, tak zatiaľ veľmi neverím ostrému odmietnutiu na tope.

Pokiaľ má prísť nakreslený pattern rameno-hlava-rameno, musí prísť silné odmietnutie ceny a zostup na 270 USD. Tu by prišiel aj prudký odraz od trendovky na Bitcoine. Bude to jednoducho synchrónne.

Nezabudnime na to, že Čína zatvára výrobu GPU na niekoľko mesiacov, takže môže prísť epický bullrun práve na Ethereu. Ja som aktuálne otvorený väčšiemu prerazeniu ETH cez 300 USD.

Ako funguje aktuálne korelácia?

Jediným dôvodom, prečo som do svojho portfólia zaradil highcapové altcoiny je fakt, že sú aktuálne vysoko korelované práve s Bitcoinom, takže pri raste Bitcoinu rastú aj highcaps voči BTC. Aktuálne sa sústreďujem na držanie ETH, LTC a XRP s tým, že Ethereum aj ťažím.

Záver analýzy

Osobne by som so vstupom do swingových obchodov na altcoinoch ešte chvíľu počkal, či dokáže Bitcoin preraziť trendovku a Ethereum udržať bullish momentum. Ak áno, pomaly by som začal altcoiny naberať na ďalšie krásne rozmnoženie mincí so zároveň rastovou dolárovkou. Presne toto sa nám na signáloch podarilo posledných niekoľko týždňov.

Zaujala vás táto analýza? Som hlavný trader a spoluvlastník spoločnosti Crypto Kingdom. Píšem tiež analýzy na Trading11. Ak máte záujem o moje signály a analýzy z T11, zvážte kúpu nášho spoločného členstva. Odkaz na kúpu nájdete tu.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Ján Čuraj.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance