ANALÝZA – Prepad takmer o 700 USD v priebehu minúty!? Vysvetlenie tejto záhady

0

Ahojte, traderi. Dnes sa pozrieme na včerajšiu situáciu, ktorú ste asi na trhoch postrehli. Išlo o prepad 680 USD. To by možno nebolo až také divné, ale problém bol v tom, že sa to udialo v priebehu jednej minúty.

Bitcoin

Na obrovské šoky a cenové pohyby na kryptomenách sme si už tak nejako aj zvykli. Čo sa však stalo včera? Presuňme sa na minútový graf na Bitstamp.

prepad, ANALÝZA – Prepad takmer o 700 USD v priebehu minúty!? Vysvetlenie tejto záhady

Trh sa včera najskôr prepadol o cca 700 USD behom jednej minúty a ešte v tej istej minúte sa stihol dostať o viac ako 600 USD hore. Nakoniec z toho ostal len jeden obrovský knôt. Škoda pre ľudí čo boli práve v longu, pretože je obrovská pravdepodobnosť, že im zrejme chytilo stoploss.

Takto presne vyzerá stop-loss hunting v praxi. Až následne po tejto veľkej minútovej show sa Bitcoin začal viac prepadať.

Bitcoin Open Interest na CME dosiahol historické maximum – Kríza sa prehlbuje

Čo sa mohlo stať?

Samozrejme, za takýmto pohybom sa niekedy skrýva fundament. Čo spôsobilo takýto prepad? Niekoľko minút na to sa na Twitter dostala informácia, že z jednej peňaženky odišlo 50 BTC. Táto správa by však nebola až taká zaujímavá, pretože to nie je úplne závratná suma. Problém bol však v tom, že tento pohyb bol z peňaženky, ktorá nebola aktívna od roku 2009. Ako iste viete, tak Bitcoin vznikol v roku 2008 čiže prišiel pohyb na jednej z absolútne prvých peňaženiek. Komunita okamžite začala špekulovať, či prevod urobil samotný Satoshi Nakamoto.

Dnes som dokonca dohľadal informácie a 10 BTC z tejto transakcie bolo prevedených cez bitcoin mixér. V jednoduchosti povedané, niekto nechcel aby komunita vedela, kde týchto 10 BTC skončí. Bitcoin je už aj tak teraz veľmi našponovaný a nikto si netrúfa odhadnúť, kam sa v najbližších dňoch vydá.

prepad, ANALÝZA – Prepad takmer o 700 USD v priebehu minúty!? Vysvetlenie tejto záhady

Satoshi Nakamoto presúva Bitcoiny? $400k v BTC sa nepohlo od roku 2009!

Graf

Celkovo sme stále pod veľmi silnou rezistenciou. Ako môžeme vidieť na 4H grafe, tak včerajšia situácia nemala vážny dopad na celý graf. Avšak po nej sme začali jemne klesať. Aktuálny top sedí na hodnote 10 031 USD. My sme tesne pod ním. Bitcoin od obrovských prepadov stále len rastie a aj ja sa pýtam, dokedy? Môže za to stále sa tlačiaci Tether USDT? Môžu za to akciové trhy?

Určite sa niečo zaujímavé začína na trhu diať, pretože sa začínajú množiť zaujímavé situácie, ktoré možno ešte teraz nedávajú úplný zmysel, ale dozvieme sa čoskoro. Včera to bol zvláštny transfer a deň predtým to bola žaloba na Bitmex. Posledné dva dni sa teda na kryptomenách nenudíme.

prepad, ANALÝZA – Prepad takmer o 700 USD v priebehu minúty!? Vysvetlenie tejto záhady

Stále však čakáme na zásadnejší pohyb na celom trhu. Je dosť možné, že Bitcoin čaká aj na klasické trhy. Ja osobne som teraz mimo trhu a radšej sa tejto situácie budem účastniť ako divák. Trh nám dáva zmiešané signály. Naopak, altcoiny vyzerajú skôr na ďalší pokles. Zatiaľ čo BTC je 50 na 50, tak alty podľa mňa vyzerajú hrozne.

Moje meno je Jakub Kraľovanský a s Trading11 vám ponúkame spoločné členstvá – Trader2.0 + Trading11! Pozri TU

Okrem plateného obsahu na Trading11 máte v cene aj moje členstvo Trader2.0, v ktorom sa po novom nachádza: Predikcie na kryptomeny, forex, komodity, indexy a akcie, Mince so zápalnou šnúrou, 100K challange LIVE ROOM, Traderský chat, Extra fundamenty a môj osobný prístup.

Bohatí na každej kríze ešte viac zbohatnú, zatiaľ čo my, obyčajní ľudia, po nej máme zdecimované úspory a sme ešte chudobnejší. Ako presne funguje mechanizmus, ktorý zabezpečuje tento presun hodnoty? Na to sme sa pokúsili odpovedať v našej novej sérii. V prvej časti vysvetľujeme, ako vlastne centrálne banky v čase krízy „zachraňujú“ ekonomiky a aké katastrofálne následky to pre nás má:

Takto bohatí zarábajú na kríze – Okrádajú nás, pretože nerozumieme systému – časť 1.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre