ANALÝZA – Mohutný pohyb na Bitcoine už tento týždeň?

0

Ako som informoval vo svojej poslednej analýze na Bitcoin (BTC), na trhu sa rysuje pokračovací triangel, čo nám dáva určitú šancu na ďalšie pokračovanie v expanzii. Lenže jeho vtedajšia podoba nebola úplne definitívna, respektíve pri spodnej stene bolo jasné, že sa ešte formuje.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Preto bolo potrebné počkať na nejaký silnejší odraz aj s potvrdením, čo sa stalo, a na grafe si to ukážeme. Navyše máme za sebou ďalšie týždenné close, vďaka ktorému teraz vieme, že sa aj na vyšších časových rámcoch vytvoril v obmedzenej miere priestor na ďalší rast. Ale stále trvá, že je súčasný stav hrozivo riskantný, s čím musí každý jednoducho počítať.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

Sviečka z minulého týždňa zavrela s dosť dlhým spodným knôtom, ale aj tak na mňa pôsobí nanajvýš neutrálne. V každom prípade sa posunula dvadsaťtýždenná krivka kĺzavého priemeru, ktorá je teraz na 19 634 USD, čo je mimo 24 000 USD. To je asi najbližšia silná úroveň, pretože je tu dobrá konfluencia.

Čítajte tiež: Čo sa stane, keď budú všetky Bitcoiny vyťažené?

V každom prípade má trh stále podobu parabolickej expanzie, čo nie je vôbec zdravé, a navyše je vďaka tomu situácia na trhu riziková. Kým je skrátka v grafe parabola, musíte počítať s tým, že je nemalá možnosť na neočakávané hlboké prepady. Keď totiž podobné štruktúry definitívne prasknú, kurz následne padá voľným pádom, čo nie je ľahké zastaviť.

Tým nechcem nikoho strašiť, ale takto teda trh funguje a každý individuálny účastník trhu s tým musí počítať. Inak stále platí, že ak by sme mali ísť už dole, prvá šanca na zvrat je až na 24 000 USD, kde je podľa Volume profile prvý likvidnejší cluster. Navyše by bola šanca nadviazať na skorší trend, ktorý je podmienený zakreslenou diagonálou. Spomínaný trend je oveľa udržateľnejší a už by nebol príliš rizikový.

Indikátory

A teraz asi to najdôležitejšie. Na krivke týždenného RSI sa definitívne vytvoril vrchol, čo je podľa historických dát dosť bearish. Prečo? Nakupujúci jednoducho už nemajú šancu krivku narovnať. Vždy, keď v minulosti došlo na týždennom RSI na vysokých úrovniach k utvoreniu vrcholu, znamenalo to počiatok hlbokej korekcie. Uvedené faktory ale automaticky neznamenajú, že spontánne ideme dole.

Ide len o faktor zvyšujúci riziko, ktoré nikto nesmie v žiadnom prípade brať na ľahkú váhu. Všetko má však dve strany mince, a ako som uviedol na začiatku analýzy, v obmedzenej miere na trhu vznikol priestor aspoň pre krátku expanziu. Týždenné RSI je teraz okolo 86 bodov – objektívne sa teda akýsi priestor skutočne objavil.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

K 4H grafu iba stručne – keď sa pozriete na minulú analýzu, spodná stena bola zakreslená inak a avizoval som, že ju bude určite potrebné prekresliť. Keď vtedy prebehol odraz kurze na point of control podľa mesačného Volume profile, bola veľká šanca, že sme konečne získali druhý dotyk, vďaka čomu máme finálnu podobu trojuholníka.

Čítajte tiež: TOP udalosti pre Bitcoin v roku 2020: Takto nás to ovplyvní v roku 2021

Podľa priestoru v rámci patternu sa dočkáme prerazenia už počas aktuálneho týždňa. Najneskôr asi v piatok. Nech bude prerazenie na akúkoľvek stranu, krátkodobo nám to dá určitý návod, kam sa chce trh v krátkodobom horizonte uberať. Dávajte si však pozor na potenciálne fakeouty, nech sa nedostanete do bolestných pascí.

Na záver

Zakreslený pattern nám sám o sebe avizuje, že trh sa asi chystá na pokus o prerazenie smerom nahor. Ale je potrebné brať trh v celom kontexte. A ako sme si v texte rozobrali, je dosť faktorov, ktoré nás varujú, že je vysoká šanca na hlbší drop. Ak teda chce ktokoľvek triangel longovať, je potrebné brať do úvahy všetky riziká.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Bostonský šéf FEDu podporuje fiškálne stimuly – Ďalší negatívny zásah pre dolár?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre