Analýza BTC – cena smeruje na nový býčí target, kde sa nachádza?

Analýzy
BTC je krátkodobo bullish. Zdroj: Shutterstock.com/Mia Stendal
BitmarketsBitmarkets

BTC sa odrazil od supportnej hladiny na úrovni 47 150 $ a pokračuje v rastúcom trende. Medzitým však altcoiny nenasledujú v tomto pohybe hlavnú kryptomenu. Výsledkom je rastúca dominancia BTC na súčasnú hladinu 41,82 %. Kde sa nachádza ďalší target?

Ako vidíme na grafe, support na 47 150 $ sa nachádza blízko point of control 46 400 $. Celkovo oblasť cca od 47 000 $ do 46 000 $ je supportná zóna. Posledným minimom ju cena rešpektovala. Ďalší target sa nachádza na hladine 49 700 $, ako sme si priblížili už v predošlej analýze. Zatiaľ to ale nevyzerá tak, že Bitcoin by posledné maximum 53 000 $ prekonal na prvý pokus.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzujeme 50 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Prečítaj si aj predošlú analýzuAnalýza BTC – dominancia mierne rastie, altcoiny zatiaľ klesajú

BTC je krátkodobo bullish

Je dosť pravdepodobné, že cena skôr vytvorí nižšie lokálne maximum v porovnaní s hodnotou 53 000 $ a až následne pôjdeme na nové maximum. Potvrdzujú to zatiaľ aj objemy, ktoré sú slabé na zvrátenie silného trendu. Najsilnejšia rezistencia sa nachádza na hladine 56 000 $, ale tam má cena ešte čas dostať sa.

Býčie smerovanie ceny podporuje aj RSI, ktoré neindikuje prekúpenosť a nenachádza sa na rezistencii 70 bodov. Z krátkodobého hľadiska tak cena pokračuje v rastúcom trende, no pravdepodobne čoskoro narazíme na lokálne maximum. V hre je však aj V-shape recovery, čo by znamenalo, že cena by sa dostala nad 53 000 $ pomerne rýchlo. Na to ale potrebujeme vyššie objemy.

Mohlo by ťa zaujímať – EÚ sa rozhodla investovať 177 miliárd $ do technológie blockchain

txbtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.