analýza bitcoin BTC

Na trhu s Bitcoinom (BTC) od mojej poslednej analýzy došlo zase k veľkému progresu, takže sme na veľmi peknej cene okolo 15 570 USD. Po technickej stránke je predovšetkým úspechom fakt, že sa definitívne vytvorilo vyššie medziročné swing high. Teraz zostáva len čakať na korekciu a vytvorenie ďalšieho vyššieho swing low. Je však ešte predtým šanca, že Bitcoin zaútočí na 17 000 USD?

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

Čo sa týka 4H grafu, vidíme, že ten agresívny trend bol narušený, ale nevzišiel z toho prepad. Máme tak konsolidáciu v podobe bull flagu a podľa volume profile je šanca ešte na jeden spike. Na volume profile sa totiž vytvára tzv. P profil, čo avizuje možnú akumuláciu a teda prípravu na prerazenie nahor.

Čo sa týka bull volume, za posledných 72 hodín to bolo dosť solídne a býci jednoznačne v iniciatíve vedú. Keby som sa mal ešte raz vrátiť k tomu bull flagu, tak v prípade neúspechu prerazenia asi začne hlbšia korekcia.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

Keď sa podarilo nakupujúcim preraziť hornú stenu broadening wedge a rezistenciu na 14 500 USD, tak bolo jasné, že dôjde k pumpe. Kurz sa zastavil na dosť starej úrovni a to konkrétne 15 826 USD. Evidentne tak trh reaguje na úrovne aj takmer po troch rokoch. V každom prípade včerajšia sviečka zavrela vo forme doji – je to neutrálna sviečka, ale naznačuje nerozhodnosť.

Ak sa však potvrdí prerazenie z toho bull flagu, mali by sme sa bez ťažkostí dostať k ďalšej hranici na 17 164 USD. Tu však už vidím maximum tohto rally a začiatok korekcie medzi 30 % – 40 %, čo je počas bull runu úplný štandard. Hlavne potrebujeme otestovať aspoň 12 000 USD – spomínaná úroveň 2,5 roka fungovala iba ako rezistencia a my ani nevieme, či je to support.

Indikátory

Už necelé tri týždne sú hodnoty denného RSI v prekúpenom pásme – nesmierne bullish faktor. Avšak tá šanca na korekciu s tým úmerne rastie. Skrátka, trh je strašne prepálený. Na histograme MACD síce stále vidím medvediu divergenciu, ale je veľmi malá oproti predošlým dňom.

Aktuálna situácia na 4W TF BTC/USD

Ešte prikladám týždenný graf s volume profile, aby bolo jasné, prečo tak ľahko cena dva týždne pumpuje. Keď si pozorne prezriete volume profile, tak si hneď všimnete, že medzi 12 000 USD až 20 000 USD sa toho veľa nezobchodovalo. Nie je vôbec likvidita a stačí veľmi málo na to, aby kurz pumpoval, ako máte pred sebou.

Rovnakým spôsobom však môže ísť znenazdania cena dole. Tá situácia na trhu je pre nováčikov absolútne likvidačná, pretože aj keď ste napríklad v zisku 30 %, tak za ďalších pár hodín sa môžete ocitnúť v strate. Keď k tej korekcii dôjde, kalkulujem s tým, že minimálne tých 12 000 USD otestujeme.

Je tu podľa price action významný support a navyše tu podľa volume profile začína byť oveľa väčšia likvidita. Býci túto úroveň nepochybne budú tvrdo brániť. Ale drop zo 17 000 USD až k 10 000 USD sa taktiež nedá celkom iste zavrhnúť, pretože je to stále cca 38 % retracement – počas bull runu štandardná korekcia.

Indikátory

Hodnoty RSI sú teraz 78 bodov, čo je nepochybne dosť na to, aby sme korekciu čoskoro očakávali a určite nebude práve malá. Navyše sme už v hodnotách, kedy sa vytvoril cenový vrchol v roku 2019.

Záver

Trh predviedol do istej miery neočakávané rally, ale na druhej strane sa kvôli zlej likvidite nad 12 000 USD dalo počítať s tým, že cena agresívne porastie. Ešte na záver by som chcel upozorniť na objemy – posledné tri týždne síce rastú, ale ten celkový trend od marca tohto roka zostáva klesajúci. To nie je bullish ani náhodou.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Máme poslednú šancu lacno investovať do zlata? Pripraviť sa, pozor, páľ!


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance