Analýza akciových indexov Nasdaq a S&P 500 – Akcie rastú aj napriek masívnemu prepadu HDP

0

Z môjho včerajšieho príspevku ste sa dozvedeli, že došlo k veľmi masívnemu prepadu výstupu ekonomiky v Spojených štátoch a Nemecku. Avšak aj napriek tomu to bolo US akciovým indexom S&P 500 a Nasdaq vcelku jedno. K nejakému malému dropu síce došlo, ale to by som ani neprisudzoval vplyvu tej správy.

Najviac podivné na tom je, že trhy pár hodín po zverejnení tejto správy začali pumpovať, čo naozaj nechápem. Je to ukážka toho, že to číslo 32,9 % (záporný rast) je teraz pre investorov absolútne bezobsažné číslo. Očakával by som, že sa trhy aspoň o 10 % vylejú, ale ony namiesto toho sú zase na ATH.

Aktuálna situácia na 4H TF indexe Nasdaq (Futures)

Ako som v poslednej analýze predpokladal, trh s futures na Nasdaq urobil akurát vyššiu low a zase pokračuje v expanzii. Stále platí, že tu máme isté zaváhanie, pretože pre trh bol očividne problém prekonať S/R level 11 061 bodov, kde máme dva vrcholy. Ale uptrendová štruktúra aj naďalej drží a zatiaľ nie je dôvod obávať sa čohokoľvek.

Pokles skončil na úrovni 10 315 bodov, kade prechádza aj trendová čiara. Po odraze nasledoval rast k S/R levelu 10 730 bodov a neskôr nasledoval odraz up od S/R levelu 10 498 bodov. K odrazu došlo pár hodín po zverejnení dát a zhodnotenie predstavovalo skoro 4 %. Trh ide jednoznačne otestovať ATH hladinu a zrejme aj pokračovať v expanzii.

Aktuálna situácia na 4H TF indexe S&P 500 (Futures)

Na S&P 500 sme krátkodobo mali akési zaváhanie a potom niekoľko týždňov trvalo, kým sa ten prepad zmazal. Lokálne high je pod S/R levelom 3 306 bodov, kde začal niekoľkodňový pokles, ale len po zakreslenú trendovú čiaru. Trh síce niekoľko dní rastie, ale zatiaľ sa lokálne high pokoriť nepodarilo a naďalej pretrváva, že je S&P 500 oveľa slabší ako Nasdaq.

Avšak, aj tak je asi „rozumnejšie“ počítať s tým, že sa trhu podarí lokálne high prekonať a pokračovať k svojmu historickému maximu z tohtoročného februára. Od ATH hladiny sme nejakých 4,3 %, ale vzhľadom k slabšej dynamike trhu to môže trvať niekoľko týždňov. Keď sa pozriete na objemy, je zreteľné, že ten nákupný tlak je relatívne chabý.

Záver

Ako som hovoril v úvode, akciovému trhu je úplne ukradnuté, že sa hrubý domáci produkt v USA prepadol najviac v histórii meraní. Čakal by som, že všetci začnú radšej predávať, aby si zaistili, že budú mať k dispozícii doláre a hlavne, aby svoj kapitál ochránili.

Kto racionálne chce mať pri aktuálnej situácii svoj kapitál v akciách? Zdá sa mi, že nikto racionálne vôbec nepremýšľa a tiahnu to tie pozitívne emócie a očakávania, že všetko bude za tretí kvartál v starých koľajách. Taký drsný prepad v treťom kvartáli síce nebude, ale aj tak to bude mať ďaleko od ideálneho stavu.

Čo čítať ďalej?

Americká ekonomika sa prepadla za minulý kvartál o 32,9 %!


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre