BNB naznačuje ďalšiu korekciu. Zdroj: Shutterstock.com/Robert Paternoster

BNB, natívny token BNB Chain od spoločnosti Binance, sa nachádza v dôležitej dlhodobej formácii, ktorej ukončenie bude pre ďalší cenový pohyb veľmi dôležité. Zdá sa, že práve september určí pokračovanie alebo vyvrátenie dlhodobej korekcie.

Posledný miľník vo vývoji BNB Chain bol ohlásený 7. septembra po tom, čo bola zavedená technológia ochrany súkromia s nulovými znalosťami. Testnet sa pravdepodobne uskutoční v novembri. Podobné riešenie, ktoré spôsobí zníženie transakčných poplatkov, plánuje implementovať aj Vitalik Buterin do siete Etherea. BNB Chain je sieť kompatibilná s Ethereom a hosťuje decentralizované aplikácie ako napríklad DEX, trhoviská NFT atď.

Prečítaj si tiež: Obchodujete s opciami? Burza Binance vám ponúka výhodnú možnosť

Bude BNB pokračovať v korekcii?

Sieť v súčasnosti drží vklady v hodnote 6,6 miliardy dolárov, ktoré sú viazané na inteligentné zmluvy prostredníctvom uzamknutia celkovej hodnoty (TVL). V čase písania sa BNB obchoduje na cenovej úrovni 258 dolárov a zdá sa, že korekcia bude pokračovať. September bude kľúčový a očakáva sa, že práve v tomto mesiaci nastane ukončenie trojuholníka, ktorý vidíme na grafe nižšie.

BNB spotová cena
BNB spotová cena. Zdroj: TradingView

Celková uzamknutá hodnota (TVL) meraná v tokenoch Binance Coin, klesla za posledné 3 mesiace o 12,5 %. Všeobecne ide o negatívny signál, ale dôležité je porovnanie s inými konkurentmi. TVL Solany kleslo v rovnakom období o 27,5 %, Avalanche 36 % a Etherea o 29 %. Po porovnaní sa prepad TVL BNB nezdá až taký pesimistický.

Je potrebné zdôrazniť, že pokles TVL nemusí byť sprevádzaný znížením počtu používateľov. Metrikou, ktorá to môže potvrdiť alebo vyvrátiť, je používanie decentralizovaných aplikácií. Niektoré z nich sú hry a zberateľské predmety, ktoré nevyžadujú vysoké vklady, a to znamená, že TVL reaguje minimálne. Niektoré dokonca vzrástli o 190 %, pričom najpopulárnejšia je v súčasnosti Gameta s vyše 900 000 aktívnymi adresami.

Podľa údajov o uzamknutej celkovej hodnote a poklese aktivity nemôžeme jasne určiť, či korekcia BNB bude pokračovať. Aktuálny sentiment a nízky dopyt na celom trhu na druhej strane naznačuje, že klesajúci trend bude pravdepodobne aj naďalej pretrvávať.

Mohlo by ťa zaujímať: Známy stratég tvrdí, že Bitcoin môže spadnúť o 30 %, kým vytvorí dno

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance