Veľkí hráči masívne nakupujú.
Veľkí hráči masívne nakupujú. Zdroj: Shutterstock.com/Imagine Earth Photography

Zdá sa, že sme svedkami akumulačného procesu veľkých hráčov, ktorí za posledné obdobie investovali do mnohých altcoinov a rozšírili tak svoje portfólia. Týmto investorom sa podarilo nakúpiť kryptomeny v hodnote až 400 miliónov dolárov. Pozrime sa na jednu konkrétnu a známu ethereovú veľrybu a jej nákupy.

Ide o investora nazývaného bonobo. Podľa údajov WhaleStats naakumuloval kryptomeny v hodnote 14 miliónov dolárov iba za niekoľko dní. Čo však konkrétne nakupoval?

Nákupy sa týkali predovšetkým kryptomeny MATIC, ktorú veľryba kúpila najprv za sumu 1,1 milióna dolárov a následne za 1,9 milióna. Ďalšou kryptomenou bol token SAND, ktorý veľryba nahromadila v hodnote 2,2 milióna dolárov a získala tak 1,65 milióna tokenov.

Okrem kryptomien sa investor zameral na nákupy NFT kolekcie Bored Ape Yacht Club. Podarilo sa mu nahromadiť 199 999 tokenov APE v hodnote 1,3 milióna dolárov. Ďalej pokračoval v nákupe tokenu FTT v hodnote 6,3 milióna dolárov, čo predstavovalo zhruba 203 000 tokenov FTT. Následne sa veľryba rozhodla nakúpiť ďalších 90 000 FTT tokenov v hodnote 2,4 milióna dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Glassnode: súčasný rast Bitcoinu je pasca!

Veľryba naakumulovala 559 miliónov

Celkový nárast peňaženky veľryby bonobo od začiatku júla robí 130 miliónov dolárov a aktuálne dosahuje portfólio v hodnote až 559 miliónov dolárov. Zaujímavosťou je, že najväčšie zastúpenie v peňaženke má stablecoin USDC a USDT, pričom za nimi nasledujú kryptomeny APE a AAVE.

Zdá sa, že aktivita veľrýb môže prispieť k celkovej zmene negatívneho sentimentu na trhu s kryptomenami, no hovoriť o definitívnej fáze akumulácie je stále priskoro. Podľa on-chain dát, ktoré sme nedávno zdieľali, sa dokonca počet transakcií Etherea rapídne krátkodobo zvýšil, čo tiež potvrdzuje pozitívny sentiment.

Mohlo by ťa zaujímať: 5 hlavných dôvodov, ktoré naznačujú veľký rast Etherea

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance