15 najlepších citátov o bohatstve- chorobná chamtivosť aj odmietanie peňazí vám škodia

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Milí čitatelia, v tomto odpočinkovom článku vám prinášame 15 najlepších citátov o bohatstve. Zámerne ich ponechávame bez komentára. Sú tu len pre vaše vlastné zamyslenie. Z niektorých je cítiť mierne odmietanie peňazí, iné naopak poukazujú na ich potrebu a nezmyselnosť pohŕdania finančným bohatstvom. Pokiaľ budete čítať pozorne a bez náhlenia, iste vás niečím obohatia. Mohlo by to byť napríklad poznanie, že chorobná chamtivosť ani veľká chudoba nie sú lepšou cestou, než snaha o vyváženosť medzi bohatstvom materiálnym a tým duchovným.

Lucius Annaeus Seneca
„Pokiaľ žiješ v súlade s prírodou, nikdy nebudeš chudobný. Pokiaľ žiješ podľa mienky ľudí, nikdy nebudeš bohatý.”

„Je známkou slabého ducha nevedieť zniesť bohatstvo.”

„Bohatstvo múdremu slúži, hlúpemu vládne.”

Honoré de Balzac
„Muž má zmúdrieť do tridsiatky a zbohatnúť do štyridsiatky, inak nemôže nič čakať od života.”

Tomáš Garrigue Masaryk
„Šťastný je ten, kto má bohatý obsah životný, šťastný je ten, kto dokáže poctivým úsilím sčasti uskutočniť svoje ideály.”

Josef Čapek
„Jediným skutočným bohatstvom človeka je jeho osobnosť. Môže mu byť tým najpodstatnejším zdrojom životného šťastia: ak je zdravá a harmonická, jej konflikty s okolitým životom plodné a vedie bezpečne v čine aj v myslení.”

Augustinus
„Len láska pozná umenie iné obdarovávať a pritom sama bohatnúť.”

Fernández de Lizardi
„Deti majú dostať také bohatstvo, o ktoré by neprišli, ani keby sa pri stroskotaní zachránili nahé.”

Woody Allen
„Peniaze sú lepšie než chudoba, prinajmenšom z finančných dôvodov.”

George Orwell
„Keby bohatstvo, v zmysle osobného vlastníctva a prepychu, bolo rovnomerne rozdelené, potom by sa veľká masa ľudí, normálne otupených biedou, stala gramotnou a naučila by sa myslieť vlastnou hlavou; a akonáhle by ľudia raz dospeli až sem, uvedomili by si, skôr alebo neskôr, že privilegovaná menšina neplní žiadnu funkciu, a zvrhli by ju.”

Rainer Maria Rilke
„Ak ti pripadá tvoj všedný deň úbohý, nesťažuj si naň. Sťažuj si na seba, že nie si dosť silný, aby si privolal svoje bohatstvo. Tvorivému človeku nie je nič nudné, ani žiadne miesto úbohé či ľahostajné.”

Blaise Pascal
„Pravý zmysel bohatstva tkvie v tom, aby z neho bolo štedro rozdávané.”

Sacha Guitry
„Hovorí sa, že peniaze neprinášajú šťastie. Bezpochyby sa tým myslia peniaze druhých.”

Anna Franková
„Bohatstvo, uznanie, všetko možno stratiť, ale šťastie vo vlastnom srdci môže byť len ukryté a bude ťa, pokiaľ žiješ, vždy znovu obohacovať.”

Francois de la Rochefoucauld
„Pohŕdanie bohatstvom u pánov filozofov bola len okľuka, ako si získať vážnosť, keď sa jej nemohli tešiť pre bohatstvo.”

Dovoľujeme si vám ponúknuť: 10 najlepších motivačných citátov Henryho Forda

Záver

Veríme, že ste si medzi týmito citátmi našli svojho favorita. Pokiaľ vám tu snáď predsa nejaký citát chýbal, alebo máte svoj vlastní, tak budeme radi, keď sa s nami a aj ostatnými čitateľmi podelíte do komentárov pod článkom.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Kytka.

A čo teraz? No tak napríklad si môžete pozrieť naše najnovšie video!

Nenechajte si ujsť naše kryptospravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Zdroje:
https://citaty.net/
http://azcitaty.cz
http://cituj.cz/Citaty/
http://www.citatyo.cz/

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.